آرایشگاه در خانه
چطور موی سفید را در خانه رنگ کنیم؟
25 اسفند 1398 ساعت: 15:12در ایام شیوع و قرنطینه کرونا، منطقی نیست به آرایشگاه برویم و لازم است خودمان موهای سفیدمان را رنگ کنیم. در کاتالوگ‌های رنگ‌مو درباره اینکه چطور رنگ را به موهای‌‌مان بمالیم نوشته شده است اما این‌که موی سفید چطور رنگ بگیرد را بیشتر ما نمی‌دانیم.
در ایام شیوع و قرنطینه کرونا، منطقی نیست که به آرایشگاه برویم و لازم است که خودمان موهای سفیدمان را رنگ کنیم. در کاتالوگ‌های رنگ‌مو درباره اینکه چطور رنگ را به موهای‌‌مان بمالیم نوشته شده است اما این‌که موی سفید چطور رنگ بگیرد را بیشتر ما بلد نیستیم. از این‌رو وقتی موهای‌مان را رنگ می‌کنیم و چند بار آن را می‌شوییم، تارهای سفید مو خودشان را نشان می‌دهند، پس چه کنیم؟

راه‌های رنگ کردن موی سفید

موی سفید رنگدانه خود را از دست داده و لازم است با دقت بیشتری برای آن رنگ انتخاب کنیم. باید موهای سفیدتان را با رنگی ۱تا ۲ درجه تیره‌تر رنگ کنید که رنگ روی آن بماند.
۱- رنگ تیره به هر کسی نمی‌آید. اگر موهای خودتان روشن یا تیره است می‌توانید ، موهای سفیدتان را هم با همین توناژ رنگ کنید. اگر موهای‌‌تان خیلی تیره یا خیلی روشن نیست، از رنگ‌های خنثی مثل طیف‌های قهوه‌‌ای استفاده کنید که پوستتان تیره یا زرد به نظر نرسد.

۲- رنگ غلیظ درست کنید. به نسب رنگ و اکسیدان که روی بسته‌بندی رنگ‌مو نوشته شده، دقت کنید. این نسبت به این صورت نوشته شده است: 1+1 یا 5/1+1. این اعداد نشان‌دهنده آن است که شما باید نسبت ۱ به ۱ یا ۱ و ۱.۵ را در مورد رنگ‌مو یا اکسیدان انتخاب کنید. در نسبت برابر شما به همان اندازه که رنگ مو می‌ریزید باید به همان مقدار هم اکسیدان در ظرف بریزید. اگر روی بسته دو عدد۱ و ۱.۵ نوشته شده، یعنی باید به ازای هر چه‌قدر رنگ، ۱.۵ برابر اکسیدان بریزید.

۳-. تست رنگ انجام دهید. کمی از رنگ را با نسبت مشخص اکسیدان که گفتیم، مخلوط کنید و به پشت ساعدتان بزنید. اجازه بدهید چند ساعت بگذرد. اگر در این مدت دچار سوزش و خارش نشدید، موهای‌تان را رنگ کنید.

۴- موهای سفید سرسخت را شکست دهید. اگر موهای‌تان با رعایت این نسبت‌ها باز هم به خوبی رنگ نمی‌گیرد، یادتان باشد:

الف) از رنگ‌های شماره ۴ تا ۷ استفاده کنید.
ب) رنگ را با اکسیدان شماره ۱ یا ۶ درصد ترکیب کنید
ج) رنگ را غلیظ درست کنید، مثل ماست چکیده.

۵. کاسه پلاستیکی بخرید. رنگ را در کاسه پلاستیکی درست کنید زیرا کاسه فلزی، رنگ را اکسید می‌کند و رنگ مو تغییر می‌کند و تاثیر مطلوب را نمی‌گذارد.

۶. کیت رنگ‌مو بخرید. اگر نمی‌توانید در کاتالوگ رنگ مو، انتخاب درستی انجام دهید، از سری طبیعی یا N، بین پایه 4 تا 7، کیت رنگ‌مو بخرید. در کیت رنگ مو، دستکش، اکسیدان مناسب و گاهی قلم گذاشته می‌شود.

۷. موهای‌تان را ۴ قسمت کنید. آنها را از فرق وسط باز کنید. هر دسته را از پشت سر، در خط هم‌تراز با ابرو دو قسمت کنید و دسته‌ها را کلیپس بزنید.

۸. رنگ‌آمیزی از جلوی سر شروع شود. موهای سفید دیر رنگ می‌گیرند. مالیدن رنگ به موها را از سمت پیشانی و گوش‌ها به سمت فرق سر شروع کنید. یک دسته را با سرعت تمام کنید و سراغ دسته کناری بروید.

۹. دسته‌های نازک بگیرید. هر ردیف مو را با ته شانه یا قلم به عرض نیم سانتی‌متر جدا کنید، دو طرف آن را رنگ بزنید، سپس دسته بعدی را جدا کنید، روی آن رنگ بمالید و سراغ دسته بعدی بروید.

۱۰. اگر ریشه سفید دارید، ابتدا مقداری از رنگ را درست کنید، موها را در دسته‌های نازک جدا کنید، رنگ را روی سفیدی‌ها بمالید، بعد از گذشت زمان مشخص و شستن، این بار رنگ را برای کل ریشه‌ها درست کنید و به مو بمالید.

رنگ چقدر روی موی سفید بماند؟

* موهای سفید از ۴۰ تا ۸۰ دقیقه برای رنگ گرفتن زمان نیاز دارند.
* رنگ به موهایم نمالد: اگر لابه‌لای موهای‌تان سفیدی دارید، در هر دسته سفیدها را که جدا کردید، آنها را رنگ بمالید و در فویل بپیچید تا به موهای دیگر نمالد.
* روی ریشه زیاد رنگ بگذارید: در هنگام رنگ زدن به ریشه، لایه‌های ضخیم از رنگ را روی ریشه، به‌خصوص قسمت پیشانی بگذارید تا خوب رنگ بگیرد.
* در آب‌کشی شامپو نزنید: هنگامی که زمان رنگ‌آمیزی طی شد، به حمام بروید، موها را آب‌کشی کنید تا تمام رنگ از روی مو پاک شود، سپس نرم‌کننده بزنید. شامپو زدن در این مرحله ممنوع است زیرا رنگ را می‌شوید.

چند وقت‌یک‌بار سفیدها را رنگ کنم؟

ریشه مو هر 3-4 هفته یک‌بار حدود ۱ سانتی‌متر رشد دارد بنابراین اگر شما تعداد موی سفید زیادی دارید هر 2-3 هفته‌ یکبار باید ریشه موی‌تان را رنگ کنید.

ترجمه یاسمین ثریا
منبع: www.lorealparisusa.com
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو