دلایل پزشکی که نشان می‌دهد چرا همیشه خسته‌اید
25 تیر 1400 ساعت: 21:4اگر خواب کافی دارید یا حتی بیش از حد می‌خوابید و هنوز احساس خستگی می‌کنید، می‌تواند نشانه‌ای از مشکلات سلامتی باشد.

خسته شده‌اید زیرا آخر هفته‌ها بیش از حد می‌خوابید


ممکن است فکر کنید در طول هفته کم‌خوابی و آخر هفته زیاد خوابیدن به شما کمک می‌کند تا استراحت خوبی داشته باشید، اما در واقع به خواب شما آسیب می‌رساند. بنابراین بهتر است تعادل ثابتی پیدا کنید که بتوانید به آن پایبند باشید.


خسته شده‌اید زیرا کم‌خون هستید


هنگامیکه به دکتر مراجعه می‌کنید و از احساس خستگی مدام شکایت دارید، اولین چیزهایی که آنها اغلب بررسی می‌کنند کم‌خونی یا اختلال تیروئید است، کم‌خونی زمانی است که خون اکسیژن کافی به بقیه بدن نمی‌رساند و مهمترین علت کم‌خونی کمبود آهن است. 


خسته شده‌اید زیرا بیماری دارید که باعث درد مزمن می‌شود


افرادی که از بیماری‌هایی مانند فیبرومیالژیا، آرتریت روماتوئید، کم‌کاری تیروئید و کم‌خونی رنج می‌برند، اغلب به خواب نیاز دارند.


خسته شده‌اید زیرا مشکل تیروئید دارید


اگر مشکل تیروئید دارید، مانند تیروئید کم‌کار، علاوه بر احساس خستگی، ممکن است احساس کنید پوست شما واقعا خشک است و یبوست زیادی دارید. 


خسته شده‌اید زیرا ممکن است به پیش‌دیابت یا دیابت نوع2 مبتلا باشید


بیشتر افرادی که به دلیل دیابت نوع 2 قند خون بالا دارند، مقاومت به انسولین دارند. انسولین کلیدی است که کوره‌های انرژی سلولی ما را به نام میتوکندری باز می‌کند و اجازه می‌دهد قند برای سوخت سوزانده شود. از آنجا که این کلید کار نمی‌کند، قند نمی‌تواند وارد کوره شود تا به انرژی تبدیل شود و مردم را خسته می‌شوند.


خسته شده‌اید زیرا افسرده هستید


اگر احساس می‌کنید همیشه خسته هستید، نمی‌خواهید صبح از رختخواب بلند شوید و یا در خواب مشکل دارید، ممکن است از افسردگی رنج ببرید. 

خسته شده‌اید زیرا ممکن است مشکلات روده یا حساسیت غذایی داشته باشید


روده شما قرار است یک سیستم بسیار بسته از سلول‌ها باشد که در آن هیچ چیز از داخل روده به خارج وارد نمی‌شود. اگر کم غذا می‌خوری ، به ویژه بسیاری از غذاهای فرآوری شده، سلول‌های روده به جای ساختار سفت و پروتئین‌هایی که قرار نیست در جریان خون ما باشند، به یک ساختار شل و شبه‌مانند تبدیل می‌شوند، که به جریان خون نشت می‌کند، که پاسخ التهابی ایجاد می‌کند. 


تصور می‌شود که پاسخ التهابی به صورت نفخ، خستگی، بدخلقی، سردرد یا افزایش وزن آشکار می‌شود. اگر حساسیت غذایی دارید، احساس خستگی می‌کنید، بثورات پوستی ایجاد می‌کنید و نفخ شکم یا مه مغز را تجربه می‌کنید. 


مترجم: نرگس قاسمی پناه

منبع: thehealthy.com

دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو