اشتباهاتی در انتخاب کفش که به پا آسیب می‌رساند
24 تیر 1400 ساعت: 17:4کفش مناسب پا نه تنها می‌تواند به جلوگیری از درد پا کمک کند، بلکه برای کل بدن نیز مفید است. پوشیدن یک کفش مناسب می‌تواند کمک کند تا احساس راحتی کنید، بدون درد باشید و حتی از آسیب‌دیدگی جلوگیری می‌کند. 

کفش‌هایی که پاشنه فرسوده دارند را جایگزین نمی‌کنید


آیا تا به حال متوجه شده‌اید که بعد از چند ماه استفاده، یک طرف پایین پاشنه کفش ورزشی بیشتر از طرف دیگر فرسوده شود؟ پاشنه که درست در زیر بدن قرار گرفته است، از تمام وزن پشتیبانی می‌کند. 


همه ما کمی متفاوت راه می‌رویم، بنابراین منطقی است که برخی از افراد ممکن است بیش از دیگری به یک طرف کفش تکیه دهند. با این حال، قرار دادن پا و مچ پا در طولانی مدت در این وضعیت نامتعادل سالم نیست. بنابراین باید آن را تعویض کنید.


کفش‌های دویدن خود را به اندازه کافی تعویض نمی‌کنید


کسی که چهار یا پنج بار در هفته پنج مایل می‌دود، مجبور است تقریباً هر ماه کفش‌های خود را تعویض کند. اما حفظ آن یک امر مهم است. 


پس از طی مسافت پیموده شده، کف کفش مخصوص دویدن و بالشتک زیر پا می‌تواند ساییده شود. دوندگان به هر دردی که در پا، مچ پا و مفاصل زانو و ران احساس می‌کنند باید توجه کنند. ممکن است در نتیجه استفاده بیش از حد از کفش‌های دویدن باشد.


انگشتان پا در کفش خرد می‌شود


یکی از رایج‌ترین مشکلات پای زنان به علت استفاده از کفش‌های بسیار باریک است. هنگامی که انگشتان پا به طور مکرر به هم فشار داده می‌شوند، آسیب به پاها، عدم تعادل عضلانی و حتی آسیب عصبی ظاهر می‌شود. همچنین می‌تواند منجر به درد پا شود.


به صورت آنلاین کفش می‌خرید


به همان شیوه که کفش‌های بسیار باریک می‌توانند به انگشتان آسیب برسانند، کفش‌های خیلی بزرگ یا خیلی کوچک می‌توانند نحوه راه رفتن و حرکت را تغییر دهند. به عبارت دیگر، اندازه کفش مهم است. 


درحالی که بسیاری از مردم بدون مشکل کفش را به صورت آنلاین خریداری می‌کنند، برخی از پزشکان آن را توصیه نمی‌کنند. بررسی متناسب بودن کفش قبل از خرید به شما امکان می‌دهد احساس آن را تجربه کنید، از اندازه مناسب خود اطمینان حاصل کنید و از صرف هزینه برای یک جفت کفش که پوشیدن آن بسیار ناخوشایند است، جلوگیری کنید. 


به جای عصر یا شب، صبح کفش را امتحان کنید


مطمئن شوید که زمان مناسب روز برای خرید کفش است. در نتیجه نحوه گردش خون در بدن، هرچه بیدار و ایستاده باشید، خون بیشتری در قسمت تحتانی بدن و پاهای شما جمع می‌شود و باعث می‌شود تا کمی متورم شوند. 


بنابراین، امتحان کفش در اواسط روز مهم است. یا حتی بعدتر می‌توانید انتخاب کنید، یا می‌توانید این اختلاف اندک در اندازه را حساب کنید. 


مترجم: نرگس قاسمی پناه

منبع: thehealthy.com

دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو