درس‌هایی که فاصله اجتماعی به ما در مورد احساس تنهایی داده است
21 تیر 1400 ساعت: 06:4می‌توانیم از این درس‌های مربوط به تنهایی استفاده کنیم تا در بازگشت به زندگی عادی خود احساس ارتباط بیشتری داشته باشیم.

این موارد را در مورد تنهایی در نظر داشته باشید:


1. تنهایی یک حالت ذهنی است


برخی از ما سال کووید19 را به تنهایی سپری کردیم، اما برخی دیگر اعضای خانواده بسیاری در خانه خود داشتند. می‌توانید تنها باشید و احساس تنهایی نکنید، و درحالی‌که تنها نیستید احساس تنهایی کنید. 


وقتی احساس تنهایی می‌کنید، کسی را داشته باشید که بتوانید آن احساسات را به او ابراز کنید. یک تماس تلفنی 15 دقیقه‌ای با یک دوست صمیمی برای به اشتراک گذاشتن احساسات شما می‌تواند بیش از گذراندن روز با کسی که از نظر احساسی از او دور هستید، تنهایی را از شما دور کند.


2. تنهایی می‌تواند گفتگوی منفی با خود ایجاد کند، اما خود‌ دلسوزی می‌تواند به شما کمک کند


تنها بودن می‌تواند باعث قضاوت در مورد خود شود. خطر مدت زیاد تنها بودن این است که بعضی از افراد این زمان را تحقیرآمیز و تحقیرکننده برای خود می‌کنند.


یک تکنیک این است که در آینه با خود صحبت کنید. بایستید و همه کارهایی که به خوبی انجام داده‌اید و همه دلایلی که باید قدردان آنها باشید را به خود یادآوری کنید. از طریق این گفتگو و بازتاب خود، راحت‌تر می‌توانید با خود دوست شوید و ذهنیت منفی و انتقادی را که شما را آزار می‌دهد، آزاد کنید.


3. ارتباطات عالی می‌تواند اتفاق بیفتد حتی وقتی از نظر جسمی از هم دور باشیم


فناوری دیجیتال مدتهاست که یکی از لوازم اصلی زندگی ما محسوب می‌شود ، اما در سال گذشته به روش‌های جدیدی به ما کمک کرد.

از فعالیت‌های شغلی گرفته تا معاشرت و اجتماعات گرفته تا قرار ملاقات‌های پزشکی و بهداشت روان، ابزارهای آنلاین این امکان را به ما داده‌اند که در فاصله دوری اجتماعی با دیگران ارتباط داشته باشیم.


4. هنرها مخصوصاً برای مقابله با تنهایی خوب هستند


مردم پس از مشارکت در هنرهای اشتراکی و اشتراک‌پذیری، از مقاومت بالاتری ونیز کیفیت زندگی بالاتری برخوردار شدند. به عنوان مثال موسیقی درمانی می‌تواند به احساس افسردگی و اضطراب کمک کند. تحقیقات نشان می‌دهد که سایر اشکال هنر درمانی می‌تواند به خلق و خو، مبارزه با پریشانی، عزت نفس و کنار آمدن کمک کند.


شما برای تجربه شادی حاصل از هنر هنگام ساختن، نیازی به آموزش یا حتی استعداد برای نقاشی، طراحی، رنگ‌آمیزی، رقص یا مجسمه‌سازی ندارید. فعالیتی را انتخاب کنید که جالب به نظر می‌رسد و آن را امتحان کنید.


مترجم: نرگس قاسمی پناه

منبع: everydayhealth

دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو