آیا ویروس کرونا از طریق رابطه جنسی منتقل می‌شود؟
21 فروردین 1399 ساعت: 15:1مردم با توجه شیوع ویروس کرونا عامل بیماری کووید-۱۹ به دنبال پاسخ سوال‌هایی هستند که از آن‌ها در مقابل خطر ابتلا به این بیماری محافظت کند. یکی از سوالات مطرح شده در این زمینه این است که آیا ویروس جدید کرونا از طریق رابطه جنسی منتقل می‌شود یا خیر؟
به گزارش سلامت به نقل از موسسه ملی تحقیقات سلامت شواهد موجود نشان می‌دهد این بیماری می‌تواند از طریق قطرات کوچک مترشحه از بینی یا دهان از فرد به فرد دیگر گسترش یابد که در هنگام سرفه یا بازدم فرد مبتلا در محیط منتشر می‌شود

همچنین قطرات آغشته به ویروس بر روی اشیا و سطوح اطراف فرد بیمار باقی می ماند و سایر افراد در صورت تماس با این سطوح و عدم رعایت نکات بهداشتی ممکن است آلوده شوند.

در مورد پایداری ویروس جدید کرونا عامل بیماری کووید-۱۹ در دستگاه تناسلی، اطلاعات معتبری موجود نیست، اما برخی مطالعات موردی بر روی انواع دیگر ویروس کرونا نمونه‌های مثبت از دستگاه تناسلی زنان مبتلا را نشان داده‌اند.

بنابراین فعلا در مورد پایداری ویروس در دستگاه تناسلی زنان و مردان اطلاعات معتبری در دسترس نیست، اما با توجه به راه های ساده‌ی انتقال ویروس، انتقال این ویروس در رابطه جنسی، با توجه به نزدیکی بدنی دو نفر با هم می‌تواند از طریق انتقال تنفسی قطرات از فرد مبتلا یا ناقل صورت گیرد لذا در موارد ابتلا یا مشکوک به ابتلا باید از انجام رابطه جنسی خودداری کنید.

پرهیز از رابطه جنسی با همسر مشکوک یا مبتلا به کرونا
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو