چگونه می‌توان از شر دندان درد در شب خلاص شد
11 تیر 1400 ساعت: 17:4دندان درد به خصوص در شب آزاردهنده است، تعدادی روش درمانی وجود دارد که ممکن است به افراد کمک کند تا راحت شوند و بخوابند، از جمله مصرف مسکن‌ها یا استفاده از کمپرس سرد یا حتی میخک روی دندان.

داروی خوراکی


مصرف داروهای مسکن بدون‌نسخه (OTC) مانند استامینوفن یا ایبوپروفن یک روش ساده و سریع برای بسیاری از افراد برای کاهش موثر دندان درد خفیف تا متوسط است. 


کمپرس سرد


استفاده از کیسه یخ پیچیده شده در حوله روی صورت یا فک آسیب‌دیده به انقباض رگ‌های خونی در ناحیه کمک می‌کند، که می‌تواند درد را کاهش دهد تا فرد به خواب رود. استفاده از کمپرس سرد به مدت 15-20 دقیقه هر چند ساعت یک بار در شب نیز ممکن است به جلوگیری از درد هنگام خوابیدن کمک کند.


ارتفاع


جمع شدن خون در سر ممکن است باعث درد و التهاب اضافی شود. برای برخی از افراد، بالا بردن سر با یک یا دو بالش اضافی ممکن است درد را برای خوابیدن تسکین دهد.


پمادهای دارویی


ژل‌ها و پمادهای بی‌حس کننده OTC که حاوی موادی مانند بنزوکائین هستند ممکن است ناحیه را بی‌حس کنند. با این حال، بنزوکائین برای استفاده در کودکان خردسال مناسب نیست.


شستشو با آب نمک 


آب نمک یک ماده ضد‌باکتری طبیعی است و منبع مطمئنی است، بنابراین ممکن است التهاب را کاهش دهد. به نوبه خود، به محافظت از دندانهای آسیب دیده در برابر عفونت کمک می‌کند. همچنین می‌تواند ذرات غذا یا بقایای لخته شده در دندانها یا لثه ها را از بین ببرد.


شستشو با پراکسید هیدروژن 


شستشو با دهانشویه پراکسید هیدروژن به کاهش پلاک و علائم پریودنتیت کمک می‌کند. همیشه باید پراکسید هیدروژن را با قسمتهای مساوی آب رقیق کنید. محلول را در دهان بچرخانید، اما آن را قورت ندهید. این دارو برای کودکان مناسب نیست.


چای نعناع


چای نعناع به تسکین موقتی دندان درد کمک می‌کند. نعناع فلفلی حاوی ترکیبات ضد‌باکتری و آنتی‌اکسیدان است. 


میخک


اوژنول، که یکی از ترکیبات اصلی در میخک است، می‌تواند درد دندان را کاهش دهد. میخک‌های آسیاب شده را در آب خیس کنید تا خمیر درست شود. سپس، خمیر را به دندان بمالید، یا آن را در یک کیسه چای خالی قرار داده و در دهان قرار دهید. 


سیر


آلیسین، که ترکیب اصلی موجود در سیر است، دارای اثر ضد‌باکتریایی قوی است منبع معتبری که به از بین بردن باکتری‌های دهان که منجر به حفره و درد دندان می‌شود، کمک می‌کند.


مترجم: نرگس قاسمی پناه

منبع: medicalnewstoday

 

 

 

 

 

دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو