آخرین اخبار کرونا؛ جهان
شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در سراسر جهان رو به افزایش است
20 فروردین 1399 ساعت: 18:1همه‌گیری ویروس کرونا در آمریکا که اکنون از مرز ۴۰۰ هزار مبتلا گذشته و به مرز ۱۳ هزار نفر جان‌باخته رسیده، دولت فدرال را با سیلی از بیکارانی مواجه کرده که هجوم آنها به سامانه‌های ثبت نام بیکاری برای دریافت کمک‌ مالی، به از کار افتادن سیستم‌های رایانه‌ای و تشکیل صف‌های طولانی منجر شده است.
به گزارش سلامت به نقل از ایسنا آمارهای رسمی حاکی از آن است که شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در سراسر جهان رو به افزایش بوده و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد.

کروناویروس جدید که عامل بروز بیماری کووید-۱۹ است، اولین بار در ماه دسامبر در چین گزارش شد و در حال حاضر به ۲۰۹ کشور و منطقه از سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.

تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان یک میلیون و ۴۳۱ هزار و ۷۰۶ نفر است که ۸۲ هزار و ۸۰ نفر از آن‌ها جان باخته و ۳۰۲ هزار و ۱۵۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
همچنین از میان یک میلیون و ۴۷ هزار و ۴۷۶ مورد ابتلای فعال، ۹۹۹ هزار و ۵۸۲ مورد معادل ۹۵ درصد از کل موارد ابتلا وضعیت خفیف داشته و ۴۷ هزار و ۸۹۴ مورد معادل ۵ درصد از کل موارد ابتلا در جهان وضعیت وخیم دارند.

آمریکا؛ جان‌باختن ۱۹۰۰ نفر در یک روز


همه‌گیری ویروس کرونا در آمریکا که اکنون از مرز ۴۰۰ هزار مبتلا گذشته و به مرز ۱۳ هزار نفر جان‌باخته رسیده، دولت فدرال را با سیلی از بیکارانی مواجه کرده که هجوم آنها به سامانه‌های ثبت نام بیکاری برای دریافت کمک‌ مالی، به از کار افتادن سیستم‌های رایانه‌ای و تشکیل صف‌های طولانی منجر شده است.

براساس گزارش روز چهارشنبه شبکه سی‌ان‌ان، در بسیاری از ایالت ها درخواست ها برای ثبت نام بعنوان افراد بیکار، بیش از حد انتظار بوده به گونه ای که اداره کاریابی آمریکا ناگزیر شده از شرکت‌های فناوری برای ارتقا سرورهایی که اکنون از کار افتاده اند کمک بخواهد.

این رسانه آمریکایی اعلام کرد، در بسیاری از ایالت های آمریکا همچون فلوریدا، مردم به دلیل از کار افتادن سرورهای اداره کاریابی، ناگزیر در صف های طولانی، آنهم بدون رعایت فاصله اجتماعی، فقط برای دریافت فرم ثبت نام بعنوان فرد بیکار برای دریافت کمک مالی، ایستاده اند.

از سویی دیگر در حالی که یک سوم مبتلایان به ویروس کرونا در جهان مربوط به آمریکا می‌شود، سی ان ان در گزارش دیگری اعلام کرد، شمار جان‌باختگان مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا فقط در روز سه‌شنبه (۱۹ فروردین) به بیش از یک هزار و ۹۰۰ نفر رسید.

به گزارش سی‌ان‌ان دوشنبه این هفته نیز در این‌باره گزارش داده بود، با توجه به اینکه آمریکا اکنون بزرگترین کانون مبتلایان به ویروس کرونا در جهان است، تصمیم دونالد ترامپ برای بازگشت آمریکا به وضعیت عادی، از سوی کارشناسان و افراد حاضر در کارگروه مقابله با کرونای کاخ سفید بسیار خطرناک توصیف شده است.

اعمال محدودیت‌های شدیدتر در برخی مناطق فرانسه

مقامات فرانسه برای متوقف کردن روند شیوع کروناویروس تدابیر جدید و شدیدتری را اعمال می‌کنند.

به گزارش ایسنا، اعمال قوانین جدید و شدیدتر برای مقابله با شیوع کروناویروس در حالی مطرح شده است که شمار قربانیان بیماری کووید-۱۹ ناشی از شیوع این ویروس در فرانسه از ۱۰ هزار نفر فراتر رفته است.

تدابیر مربوط به محدودیت‌های ملی در فرانسه تغییری نکرده است اما در برخی از مناطق این کشور قوانین شدیدتری اعمال می شود. در شهر پاریس انجام فعالیت های بدنی انفرادی در فضاهای باز در فاصله ساعات ۱۰ صبح تا ۱۹ عصر ممنوع شده است.

مثبت شدن نتیجه آزمایش ۵۱ بهبود یافته‌ کووید-۱۹ در کره جنوبی


آزمایش انجام شده روی ۵۱ بیمار بهبود یافته از کووید-۱۹ در کره جنوبی حاکی از مثبت بودن نتیجه تست این افراد است.

به گزارش فاکس نیوز، مقامات کره جنوبی اعلام کردند: چندین نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ پس از آنکه بهبود یافته و از قرنطینه خارج شدند مجدد مورد آزمایش قرار گرفتند که نتایج، حاکی از مثبت بودن تست آنهاست.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در کره جنوبی اعلام کرد: ۵۱ نفر از بهبودیافتگان این بیماری مدت کوتاهی پس از آنکه از قرنطینه خارج شدند مورد آزمایش قرار گرفتند که نتیجه آن مثبت بوده است.

مدیر کل مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در کره جنوبی گفت: احتمال دارد این ویروس مجددا در بدن این افراد فعال شده باشد و احتمالا ارتباطی به آلودگی دوباره این افراد ندارد.

روند کاهشیِ شمار مبتلایان به کرونا در ایتالیا

با ثبت کمترین شمار مبتلایان جدید به کووید-۱۹ در ایتالیا از تاریخ ۱۳ مارس، مقامات این کشور قصد دارند برخی محدودیت‌ها و اقدامات کنترلی را در هفته‌های پیش‌ِرو کاهش دهند.

به گزارش یورونیوز، مقامات ایتالیا اعلام کردند در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۳۹ مورد ابتلای جدید به کروناویروس به ثبت رسانده‌اند که نسبت به ۳۵۹۹ مورد ابتلای روز پیش از آن کاهش داشته است. همچنین شمار قربانیان در این ۲۴ ساعت ۶۰۴ نفر اعلام شده که به نسبت ۶۳۶ قربانی روز قبل کمتر بوده است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو