فلور روده‌ای بر متابولیسم بدن تاثیر دارد!
19 خرداد 1400 ساعت: 08:3نتایج مطالعات اخیر حاکی از آن است که فلور روده‌ای بر سلامت سیستم قلبی عروقی و متابولیسم بدن نقش دارد. فلور روده‌ای به مجموعه‌ای از میکروارگانیسم‌های سیستم گوارشی اطلاق می‌شود که از سال‌ها پیش تاثیر آنها بر سلامت بدن از جمله بهبود گوارش، تقویت ایمنی بدن و... شناخته‌ شده است. 

نتایج مطالعات اخیر نشان می‌دهد که فلور روده‌ای نقش مهمی در سلامت سیستم قلبی عروقی و متابولیسم بدن دارد که این تاثیر به‌خصوص ناشی از تنظیم قند خون است. 


محققان با بررسی‌ فاکتورهای متابولیک در ادرار 271 نفر دریافتند که افزایش تنوع باکتری‌های فلور روده‌ای نقش محافظ در برابر زمینه‌های خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت دارد. آنها همچنین به دیگر عوامل خطر بروز این مشکلات از جمله شاخص توده بدنی و مصرف چربی‌های اشباع نیز دقت کردند و متوجه شدند که عملکرد باکتری‌های روده و تنوع آنها تاثیر مثبتی در حفظ وزن و سلامت سیستم متابولیک بدن دارد. 

 

مطالعات تکمیلی در این زمینه نیز انجام شد و محققان با تزریق ترکیبات تولید شده ناشی از متابولیسم فلور روده‌ای به موش‌های آزمایشگاهی متوجه شدند که تعادل قند خون و تحریک ترشح انسولین بهتر اتفاق می‌افتد. آنها بر این باورند که اطلاعات جدید در مورد فلور روده‌ای می‌تواند نقش درمانی در بهبود بیماری‌های قلبی و متابولیک نظیر دیابت داشته ‌باشد. 

 

ترجمه: مریم سادات کاظمی

منبع:PourquoiDocteur.fr

2 نکته اساسی برای صبحانه در روزهای گرم

جو دوسر و بهبود اضطراب روزهای کرونایی

چرا نمی‌توان از خوردن چیپس دست برداشت؟ 

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو