3 راهکار ساده برای داشتن موهای طبیعی و زیبا در تابستان
16 خرداد 1400 ساعت: 22:3داشتن موهای طبیعی اما زیبا و سالم در فصل تابستان یکی از چالش‌های دردسرسازی است که بسیاری از خانم‌ها را آزار می‌دهد. مشکلاتی مانند خشکی موها، موخوره و کدرشدگی آنها از رایج‌ترین مشکلات مربوط به موها در فصل تابستان هستند، اما خوش‌بختانه راهکارهای مناسبی برای جلوگیری از این مشکلات وجود دارند. 

با جدی گرفتن این راهکارها می‌توانید هم از فصل تابستان لذت ببرید و هم موهای طبیعی و زیبایی داشته باشید. 


1. آبرسانی، آبرسانی و باز هم آبرسانی! 


موهای طبیعی، برخلاف موهای بیش از حد نازک و خیلی صاف، با کمک مرطوب‌سازی و آبرسانی به وضعیت ظاهری مطلوبی می‌رسند. این نوع از موها زمانی خوب تغذیه می‌شوند و در وضعیت سالم قرار می‌گیرند که ترکیبات هومکتانت (جذب‌کننده رطوبت) طبیعی به آنها اضافه شوند. البته قبل از شروع به استفاده از محصولات مرطوب‌کننده و آبرسان، ابتدا باید رژیم غذایی سالمی داشته باشید و در طول روز به اندازه کافی آب بنوشید. 


محصولات مرطوب‌کننده مو هم باید به‌صورت ترکیبی از میان محصولات مایع، برپایه روغن و دارای بافت کرمی انتخاب شوند. استفاده از محصولات کرمی و روغنی طوری از کوتیکول موها محافظت می‌کند که افزایش دمای هوا نتواند رطوبت درون آنها را از بین ببرد. 


2. مقابله با پیامدهای منفی تعریق 


همزمان با تعریق بیشتر در تابستان، ذرات عرق هم بیشتر در پوست سر جمع می‌شوند و اگر فکری به حالشان نکنید، مشکلات مختلفی را برای شما به‌وجود می‌آورند. برای مقابله با این مشکل باید از شامپوهای بدون سولفات برای کمک به پاکسازی پوست سر استفاده کنید، چون فرمولاسیون بدون سولفات دیگر چربی‌های طبیعی پوست سر را از بین نمی‌برد و به این ترتیب باعث ترشح بیش از حد چربی در پوست سر نمی‌شود. درکنار استفاده از شامپوهای مناسب حتما استفاده از محصولات مرطوب‌کننده را هم ادامه دهید تا موها و پوست سر سالمی داشته باشید. 


3. محافظت از موها در فضای آزاد 


محافظت از موها در فضای آزاد، خصوصا در صورت تماس موها با آب، اهمیت بسیار زیادی دارد. استفاده از کلاه شنا در فصل تابستان مانع از خشکی موها می‌شود و صدمات ناشی از تماس موها با کلر آب را هم کاهش می‌دهد. 


اگر در فصل تابستان به فعالیت‌های ورزشی و تفریحی مانند شنا مشغول هستید، حتما لایه غلیظی از نرم‌کننده یا روغن‌های محافظت‌کننده مو را روی موها قرار دهید تا کلر آب وارد ساقه موها نشود و استحکام طبیعی موها آسیب نبیند. پس از پایان شنا هم حتما بلافاصله موها را بشویید و از مرطوب‌کننده و نرم‌کننده برای ترمیم و آبرسانی به موها استفاده کنید. 


اگر در فصل تابستان اوقات زیادی را بیرون از خانه سپری می‌کنید، باید استفاده از محصولات دارای SPF را هم به رژیم روزانه مراقبت از موها اضافه کنید تا از موها در برابر پرتوهای فرابنفش خورشیدی محافظت کرده باشید. 


موهای شما نباید برای مدت‌زمان طولانی بدون استفاده از محصولات محافظتی در معرض تماس با نور خورشید قرار بگیرند، خصوصا اگر موهای خشک یا آسیب‌دیده داشته باشید. این اتفاق موها را دچار خشکی شدید می‌کند و تداوم چنین روندی به شکنندگی شدید موها منتهی می‌شود. 

 

ترجمه: ندا احمدلو

منبع: byrdie


برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو