رویکردی به پیشرفت‌های حوزه دیابت نوع2
15 خرداد 1400 ساعت: 15:3در چند دهه کوتاه، تحقیقات دیابت نوع 2 و پیشرفت‌های تکنولوژیکی پیشرفت چشمگیری در نحوه درمان و مدیریت بیماری به وجود آورده است. در اینجا برخی از برترین نوآوری‌ها آورده شده است که به افراد دیابتی نوع 2 کمک می‌کند تا شرایط بهتر را امروز مدیریت کنند.

نوآوری‌های انسولین: از زمان کشف انسولین تاکنون مسیری طولانی را طی کرده است. اکنون به انواع مختلف از جمله فرمول‌های سریع اثر، ماندگاری بالا و مخلوط شده و از طریق روش‌های مختلفی مانند سرنگ، پمپ و قلم تحویل داده می‌شود. و نوآوری‌ها هنوز در راه است.به عنوان مثال قلم‌های انسولین هوشمند بسیاری از ویژگی‌های پمپ‌های انسولین را دارند اما هزینه کمتری دارند و لازم نیست به بدن متصل شوند.

گلوکاگون با سهولت استفاده: در موارد اضطراری برای درمان قند خون بسیار پایین یا افت قند خون، یک وضعیت خطرناک که می‌تواند منجر به گیجی، از دست دادن هوشیاری، تشنج و حتی مرگ شود، استفاده می‌شود. تزریق گلوکاگون بیش از 20 سال است که در دسترس است، اما در چند سال گذشته، دستگاه‌هایی مانند قلم‌های تزریقی و گلوکاگون که می‌توانند استنشاق کنند، آنرت در موارد اضطراری بسیار آسان‌تر کرده است. 

پشتیبانی بهتر از افراد دیابتی: در گذشته، بسیاری از افراد مبتلا به دیابت نوع 2 توسط پزشک مراقبت‌های اولیه خود تحت درمان قرار می‌گرفتند، به جای یک متخصص غدد درون‌ریز، که برای درمان دیابت آموزش دیده است. مربیان دیابت همچنین می‌توانند شما را با متخصصان تغذیه، فیزیوتراپی‌ها و متخصصان بهداشت روان معرفی کنند تا برای کمک به این بیماری کمکی باشد. 

برنامه‌های تلفن‌های هوشمند دیابتی: بله، برنامه‌هایی برای آن وجود دارد. امروزه، برنامه‌های دیابت می‌توانند سطح قند خون شما را پیگیری کرده و روند را نشان دهند. رژیم خود را کنترل کرده و دستورالعمل‌هایی را پیشنهاد دهند. تمرین خود را ثبت کنید و از سایر افراد دیابتی پشتیبانی کنید. 

خدمات تحویل وعده‌های غذایی: در حالی که این محصولات به طور خاص برای دیابت ساخته نشده بودند، شرکت‌های ارائه دهنده وعده‌های غذایی که غذاها و دستور‌العمل‌های غذایی سالم ارائه می‌دهند در چند سال گذشته بسیار محبوب شده‌اند. اکنون، اگر می‌خواهید غذای سالم بخورید اما نمی‌خواهید خرید و برنامه‌ریزی غذایی زیادی انجام دهید، بسیاری از شرکت‌ها بسته‌های غذایی مناسب دیابت را ارائه می‌دهند.

مترجم: نرگس قاسمی پناه

منبع: everydayhealth

 

 

 

دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو