سلامت خود را حفظ کنیم ، وقت برای کوه‌نوردی و طبیعت‌گردی بسیار است
در زمان شیوع کرونا کوهنوردی نکنید؛ چرا؟
19 فروردین 1399 ساعت: 16:1یک تماس ساده با این سطوح و سپس یک تماس ساده دست با صورت و بینی می تواند به راحتی شما را آلوده کند. این از جمله خطراتی خواهد بود که می‌تواند یک کوهنورد حتی اگر به صورت فردی اقدام به صعود کرده باشد را هم تهدید کند. پس کوهنوردان نباید بی دلیل خود را در معرض تماس و خطر آلودگی با این ویروس قرار دهند.
بهار زیبای ایران از راه رسیده و هر سال یکی از رایج‌ترین تفریحات در این زمان، رفتن به کوه بود.
امسال اما کرونا همه را خانه‌نشین کرده، اما به هر حال افرادی هستند که طاقت ندارند همه مدت در خانه بمانند و گاهی مایلند بیرون از خانه هوایی تازه کنند.

کارشناسان عقیده دارند، پیاده‌روی در طبیعت به صورت انفرادی یا در جمعی کوچک که فاصله دستکم ۲ متر را با هم رعایت کنند، خطر انتقال بیماری را به حداقل می‌رساند.

در کنار حفظ فاصله در زمان پیاده‌روی، رعایت نکات بهداشتی دیگر هم نباید از قلم انداخته شود:

- با دستکش و ماسک از خانه خارج شوید.

- تا حد امکان به چیزی دست نزنید یا مطلقا با دست‌تان صورت‌تان را لمس نکنید.

- با خودتان ژل ضدعفونی‌کننده دست همراه داشته باشید.

- آب همراه داشته باشید و تا می‌توانید مایعات بنوشید.

اما کوهنوردی در زمان شیوع کرونا از جنس دیگری است، اگر حتی همه این اصول را رعایت کردید، اظهارات محمد نصیری، مربی کوه‌نوردی و هیمالیانورد، در مورد کوه‌نوردی در شرایط شیوع ویروس کرونا در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی «برنامه کوه‌گشت» را هم بشنوید که درباره کوهنوردی در زمان شیوع کرونا می‌گوید: «شاید یک ورزشکار به دلیل شرایط سنی، توان و ایمنی بالای بدنی، آثار کرونا را نداشته باشد، اما به صورت نهفته، ناقل آن باشد.»
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو