کرونا؛ در خارج از ایران چه می گذرد؟
شیوع کرونا در جهان؛ کورسوی امید در اروپا و «هفته دشوار» آمریکا
18 فروردین 1399 ساعت: 16:1کشورهای اروپایی امیدوار هستند که کاهش آمار روزانه مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این قاره طی روزهای آینده ادامه پیدا کند. این در حالی است که مقامات آمریکا هشدار داده اند که این کشور «هفته‌ای بسیار دشوار» پیش رو دارد.
برخی از مقامات ایالات متحده وضعیت فعلی را که به دنبال شیوع نوع جدید ویروس کرونا پدید آمده است با حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ مقایسه کرده اند.

بیماری همه گیر «کووید ۱۹» تاکنون جان بیش از ۷۰ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است. تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان نیز از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.
شمار جان باختگان در قاره اروپا بر اثر ابتلا به این ویروس هم از ۵۰ هزار نفر بیشتر شده است.

آمریکا اتهام‌زنی آلمان مبنی بر مصادره محموله ماسک را رد کرد

آمریکا اتهام‌زنی‌های آلمان علیه خود بابت توقیف کردن یک محموله ماسک پزشکی اعزامی از تایلند به مقصد آلمان و فرستادن آن به آمریکا را رد کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سفارت آمریکا در تایلند اعلام کرد، واشنگتن اطلاعی از محموله ماسک‌های پزشکی اعزامی از فرودگاه بانکوک به مقصد آلمان نداشته است.
این اظهارنظر بعد از آن مطرح شد که آندریاس گیسل، وزیر امور داخلی و ورزش دولت محلی برلین روز جمعه گفت، محموله سفارشی ۲۰۰ هزار ماسک پزشکی که قرار بوده به آلمان فرستاده شود در بانکوک "توقیف" شده و مسیر آن به سمت آمریکا تغییر یافته است. او این کار را نمونه ای از "دزدی در دوران مدرن" خواند.


بوریس جانسون به خاطر وخامت بیماری کووید-۱۹ در بیمارستان می‌ماند

پزشکان بریتانیایی اعلام کردند بوریس جانسون،‌ نخست‌وزیر این کشور به دلیل نشان دادن «علائم پایدار» بیماری کووید-۱۹ «تا جایی که لازم باشد» بیمارستان باقی ماند.
نتیجهٔ تست کرونای بوریس جانسون ۱۰ روز پیش مثبت از آب درآمد و نخست‌وزیر بریتانیا در روزهای گذشته همچنان تب و سرفه‌های شدید داشته و در کنفرانس‌های ویدیویی‌اش بریده‌بریده صحبت می‌کرده، امری که باعث شده پزشکان «به‌شکل فزاینده‌ای نگران» سلامت او باشند. با این حال آقای جانسون همچنان مسئولیت ریاست کابینه بریتانیا را بر عهده دارد.

ایتالیا پایین‌ترین شمار قربانیان در دو هفته اخیر را ثبت کرد

ایتالیا روز یکشنبه از ۵۲۵ مورد فوتی دیگر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا خبر داد که پایین‌ترین شمار قربانیان روزانه این کشور در دو هفته اخیر محسوب می‌شود. بیشترین قربانیان این کشور در تاریخ ۲۷ مارس با رقم ۹۶۹ نفر ثبت شده است.

شمار افراد جدید مبتلا شده به این ویروس نیز ۴ هزار و ۳۱۶ نفر گزارش شده که در مجموع کل افراد مبتلا به کووید ۱۹ در ایتالیا به رقم ۱۲۸ هزار و ۹۴۸ رسیده است. شمار کل قربانیان ایتالیا در اثر ابتلا به این ویروس نیز به ۱۵ هزار و ۸۸۷ نفر افزایش یافته است.

فرانسه «بدترین رکود اقتصادی» از جنگ جهانی دوم تاکنون را تجربه خواهد کرد

برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه روز دوشنبه در جلسه کمیسیون امور اقتصادی مجلس سنای این کشور اعلام کرد که فرانسه در سال ۲۰۲۰ «بدترین رکود اقتصادی» از سال زمان پایان جنگ جهانی دوم تاکنون را تجربه خواهد کرد. فعالیت بسیاری از بخش های اقتصاد فرانسه از جمله گردشگری و ساخت و ساز به دلیل اجرای قرنطینه سراسری در این کشور متوقف شده است.

محدودیت‌های وضع شده در اتریش کاهش می‌یابد

دولت اتریش اعلام کرد که در نظر دارد پس از عید پاک محدودیت های وضع شده در این کشور به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا را کاهش دهد.

سباستین کورتس، صدراعظم اتریش روز دوشنبه گفت که هدف دولت این کشور لغو مرحله به مرحله محدودیت ها است. دولت اتریش از روز ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) قرنطینه سراسری در این کشور را به اجرا گذاشته است. فروشگاه ها و مغازه های «غیر ضروری» نیز از همان تاریخ تعطیل شدند.

کرونا در اسپانیا؛ کاهش شمار بستری‌شدگان در بخش مراقبت‌های ویژه

مقامات اسپانیا روز دوشنبه در حالی برای چهارمین روز متوالی از کاهش شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور خبر دادند که آمارها نشان می دهد تعداد افرادی که به دلیل ابتلا به این ویروس در بیمارستان ها و در بخش مراقبت های ویژه بستری می شوند رو به کاهش است.

کرونا و حیوانات؛ ببر باغ وحش نیویورک هم پس از گربه‌ای در بلژیک «کووید ۱۹» گرفت

یک قلاده ببر در باغ وحش نیویورک در آمریکا به ویروس جدید کرونا مبتلا شد.

نوع جدید ویروس کرونا از یکی از مسئولان باغ وحش برانکس به این ببر ماده منتقل شده است. این فرد در زمان تماس با نادیا، ببر چهار ساله علائم ابتلا به کرونا نداشت. بنا به اعلام باغ وحش برانکس علاوه بر این ببر تعداد دیگری از ببرها و شیرها در باغ وحش نیز از علائم ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» از جمله سرفه خشک و اشتهای کم رنج می برند.
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو