راهنمای آرایشی برای پوست‌های خشک
7 اردیبهشت 1400 ساعت: 23:2استفاده از لوازم آرایشی در مواقعی که پوست دچار کم‌آبی و خشکی شده باشد، باعث می‌شود که صورت حالت پوسته‌پوسته به خود بگیرد و درنهایت هم خشکی پوست نمایان‌تر از قبل شود. اما این مشکل بدان معنا نیست که مطلقا باید از لوازم آرایشی دوری کنید. 

برای این‌که پوست صاف‌تر و نرم‌تری داشته باشید، باید از محصولات مناسب هم در رژیم مراقبتی پوست و هم در روال آرایشی خودتان کمک بگیرید. در ادامه با یک راهنمای کلی و کاربردی به‌منظور استفاده از لوازم آرایشی برای پوست‌های خشک آشنا می‌شویم. 


1. با یک پاک‌کننده ملایم شروع کنید 


ترکیبات آرایشی، به‌دلیل نوع ساختارشان، خیلی راحت به لایه‌های پوست خشک می‌چسبند. همین مشکل از یک‌سو می‌تواند قسمت‌های خشک‌شده پوست را برجسته‌تر کند و از سوی دیگر باعث شود که پوست صورت پس از آرایش کردن حالتی ناهموار و غیریکدست به خود بگیرد. 


برای جلوگیری از خشکی بیشتر پوست، ابتدا باید از پاک‌کننده‌ها و شوینده‌های ملایم پوست کمک بگیرید تا رطوبت طبیعی پوست از بین نرود. یکی از گزینه‌های عالی و سبک برای این کار، پاک‌کننده‌های ساخته‌شده بر پایه آب میسلار هستند. 


2. از مرطوب‌کننده استفاده کنید 


پس از این‌که پوست را پاکسازی و شست‌وشو کردید، نوبت به استفاده از مرطوب‌کننده می‌رسد. استفاده از مرطوب‌کننده می‌تواند ظاهر بهتری به پوست‌های خشک بدهد و بخشی از رطوبت مورد نیاز پوست را هم تامین کند. 


پیشنهاد ما به افراد دارای پوست خشک این است که از مرطوب‌کننده‌های غلیظ‌تر استفاده کنند و به‌طور خاص دنبال محصولاتی باشند که سریع‌تر جذب می‌شوند و آبرسانی طولانی‌مدت را برای پوست انجام می‌دهند. 


3. از پرایمر آرایشی استفاده کنید 


یک پرایمر آرایشی خوب می‌تواند به شما کمک کند تا ترکیبات آرایشی بدون دردسر روی پوست پخش شوند و درنتیجه پوست‌های خشک هم پس از آرایش کردن حالتی هموارتر و بی‌نقص به خود بگیرند. 


بعضی از پرایمرهای آرایشی خصلت آبرسانی مطلوبی هم دارند و همین ویژگی آنها باعث می‌شود که مشکلات مربوط به بافت پوست پس از آرایش کردن را تا حدودی رفع کنند و بافت ترکیبات آرایشی روی پوست را هم در طول روز باطراوت و شاداب نگه دارند. 


4. از لوازم آرایشی مناسب استفاده کنید 


بعضی از محصولات آرایشی، مثلا پودرها، ‌به‌راحتی به تکه‌های خشک‌شده پوست می‌چسبند و باعث می‌شوند که این قسمت‌های خشک‌شده خیلی بدشکل‌تر به نظر برسند. بنابراین افراد دارای پوست خشک باید به‌جای استفاده از پودرها، حتما از محصولات آرایشی مرطوب و آبرسانی استفاده کنید که تحت عنوان tinted moisturizer(مرطوب‌کننده رنگی) به فروش می‌رسند. این محصولات حاوی ترکیبات دوستدار پوست مانند آلوئه ورا هستند و جلوه‌ای یکدست و درخشان به پوست می‌بخشند. 


5. از اسپری پوست صورت کمک بگیرید 


برای این‌که پوست شما در طول روز مرطوب‌تر و شاداب‌تر به نظر برسد، بهتر است که از اسپری‌های مرطوب‌کننده مخصوص صورت کمک بگیرید. به‌طور کلی هم از محصولات آرایشی مات‌کننده دوری کنید و سراغ محصولاتی بروید که حاوی ترکیبات مراقبتی پوست هستند. اسپری‌های مرطوب‌کننده صورت، مجموعه تلاش‌های شما برای داشتن صورتی زیبا و جذاب را کامل می‌کنند. 

 

ترجمه: ندا احمدلو

منبع:skincare


برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو