عادت‌های زوجینی که رابطه زناشویی عالی دارند
4 اردیبهشت 1400 ساعت: 16:2برخی از زوجین فکر می‌کنند که رسیدن به کیفیت در رابطه‌ زناشویی آنقدر هم مهم نیست ولی در حقیقت تاثیرات مثبت رضایت از رابطه‌ زناشویی چیزی فراتر از آن است که شما می‌دانید.
این افراد رابطه جنسی را به طور مفصل توصیف می‌کنند.

زن و شوهرهایی که از رابطه‌جنسی راضی هستند، می‌دانند که این موضوع چیزی فراتر از مقاربت است. مطالعات نشان می‌دهد که آنها معمولاً حداقل هفته‌ای یکبار با هم نزدیکی دارند. یک برنامه منظم و نسخه از پیش تجویزشده‌ای برای رسیدن به خوشبختی فوری وجود ندارد اما نزدیک‌شدن از نظر جسمی به همسر اغلب می‌تواند نشانه این باشد که هر دو سالم هستند.

 آنها به دنبال کسب آگاهی هستند

دانش می‌تواند با سعادت جنسی برابر باشد. با کسب اطلاعات بیشتر در مورد مناطق حساس جنسی یکدیگر، میزان تحریک لازم و آنچه فرد را ارضا می‌کند، می‌تواند زندگی جنسی فرد را بیشتر به اوج برساند.

 آنها یکدیگر را نوازش می‌کنند

تماس فیزیکی ابزاری قدرتمند است که موجب ایجاد ارتباط و اعتماد می‌شود. درمانگران رابطه جنسی، از روشی به نام تمرکز بر نقاط حساس استفاده می‌کنند. تمرینی است که نحوه لمس‌های مختلف را در فرد امتحان می‌کند. همچنین فشار رسیدن به "هدف جنسی" مانند ارگاسم یا لذت جنسی را کاهش می‌دهد. تمرین نوازش‌‌کردن می‌تواند به نزدیک شدن همسران و ابجاد لذت بیشتر و صمیمیت کمک کند.

 آنها به یکدیگر اعتماد دارند

مطالعات نشان می‌دهد زن و شوهرهایی که در بیان رفتار هم صادق نیستند و در اتاق خواب از یکدیگر لذت نمی‌برند، بیشتر احساس نارضایتی می‌کنند. بنابراین به هم بگویید که میل‌جنسی ندارید یا اینکه در رسیدن به ارگاسم مشکل دارید. اگر از بدن خود آگاهی دارید و یا هر چیزی موجب ناراحتی‌تان می‌شود، به همسرتان نیز اطلاع دهید.

 آنها در جستجوی درمان هستند

مراجعه به یک درمانگر جنسی مجرب در کمک به برقراری ارتباط بهتر، هدایت زوجین از طریق تمرینات لمسی و آموزش تحریک و ایجاد میل‌جنسی، صمیمیت بین همسران را بهبود می‌بخشد. اگر مشکلات شما از مسائل دیگر ناشی می‌شود، گفتگودرمانی نیز می تواند در کل، به نفع روابطتان باشد.

 آنها انعطاف‌پذیر می‌مانند

رابطه‌ جنسی طبیعی نیست. آنچه همسران دوست دارند، چند وقت یک بار تقاضا می‌‌کنند و اهمیت آن برای همه متفاوت است. میل‌جنسی و اولویت های افراد می‌تواند با گذشت زمان، با افزایش سن، سلامت جسمی و فشارهای روزمره زندگی تغییر کند. زوجینی که درمورد نیازهای جنسی خود کنجکاو و انعطاف‌پذیر باقی می‌مانند، احساس بهتری نسبت به خود دارند که این خود زمینه‌ساز یک زندگی جنسی رضایت‌بخش‌تر است.

 آنها برای رابطه‌شان وقت می‌گذارند

با افزایش سن، مدت بیشتری طول می‌کشد تا بدن به تحریکات جنسی پاسخ دهد. کاهش سطح تستوسترون در مردان مسن‌تر می‌تواند نعوظ و نگه‌داشتن را دشوار کند. کاهش استروژن در دوران یائسگی منجر به خشکی واژن و کندشدن تحریک در زنان می‌شود. سعی کنید زمان کافی را به لذت‌بردن از رابطه‌جنسی با یکدیگر اختصاص دهید.

 آنها امتحان می‌کنند

آیا در زندگی جنسی با مشکل مواجه شده‌اید؟ از موقعیت‌ها، حرکات، ‌نوارش و لمس و تحریکات مختلف برای رسیدن به ارگاسم استفاده کنید. همچنین تکنیک‌های جدید ممکن است احساسات فرد را افزایش دهند تا روجین بیشتر بتوانند به لذت جنسی برسند.

 آنها به شرکای خود توجه می‌کنند

تحقیقات نشان می‌دهد زوجینی که به جلب رضایت شریک زندگی خود اهمیت می‌دهند و از لذت فرد مقابل لذت می‌برند، در کل خوشبخت‌تر هستند و این به معنای داشتن رابطه جنسی بیشتر از قبل، انجام آن در زمان‌های غیرمعمول یا به انجام رساندن تمایلات‌جنسی همسر است.

 آنها به دنبال جلب رضایت هستند

عملکرد کامل می‌شود: وقتی کارهایی انجام می‌دهید که اندورفین در بدن افزایش می‌یابد؛ از جمله رابطه جنسی، ورزش، خنده، کارهای هنری یا هر فعالیتی که باعث شادی می‌شود، راه پاسخگویی و تحریک راحت‌تر را ایجاد و تقویت می‌کند.

 آنها از ابزار استفاده می‌کنند

 بعضی از افراد ممکن است در هنگام رابطه جنسی، از روغن برای رفع خشکی یا از بالش برای قرارگرفتن در موقعیت بهتر  استفاده ‌کنند که نشان می‌دهد برای ارضای شریک زندگی خود به ابزار کمکی نیاز دارند اما برعکس آن صحیح است. هرچه توجه فرد به راحتی خود و همسرش بیشتر باشد، تجربه بهتری خواهد داشت.

 آنها تلاش می‌کنند 

شاید شبیه به ضدحال باشد اما محققان دانشگاه تورنتو دریافتند که زوجینی که برای رسیدن به لذت‌ جنسی تلاش و کوشش می‌کنند نه صرفا در یافتن معشوق، به کلید یک زندگی جنسی عالی دستیابی دارند و از روابط صمیمی‌تری برخوردارند.


 آنها در رسیدن به ارگاسم وسواس ندارند

 هدف از هر ارتباط جنسی، ارضاشدن نیست و در برخی از زوجین فشار زیادی ایجاد می‌کند. لمس‌کردن به روش‌های احساسی  یا تماس به هر شکلی که برای همسران مفید باشد، در ایجاد نزدیکی بین آنها کافی است.

 آنها ذهن یکدیگر را می‌خوانند

 درک اینکه «نقطه شروع» رابطه‌جنسی همسر کجاست می‌تواند تا رسیدن به اوج لذت‌جنسی بسیار موثر باشد. بعضی از افراد، معمولاً آقایان، می‌توانند بلافاصله و بدون تحریک آماده باشند. برخی دیگر و اغلب زن‌ها، برای تحریک شدن، نیاز به واسطه دارند. سازگاری با این اختلافات می‌تواند رضایت متقابل را در همسران افزایش دهد.

مترجم مهتا زمانی‌نیک
منبع webmd
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو