پاپ کورن؛ یک انتخاب خوب برای روزهای قرنطینه خانگی
18 فروردین 1399 ساعت: 09:1در این روزهای قرنطینه خانگی، «خوردن» به یکی از تفریح ها تبدیل شده است به طوری که یک سرِ اعضای خانواده در یخچال یا گنجه‌ها به دنبال خوراکی و صدالبته هله هوله می‌گردد. البته می‌دانید که این قبیل خوراکی ها چاق کننده‌اند و اگر دنبال هله هوله سالم تری هستید، پاپ کورن یکی از انتخاب های مناسب محسوب می‌شود. زیرا کم کالری و در عین حال سرشار از فیبر و پروتئین است و خرج چندانی هم روی دست خانواده نمی گذارد.
ما نیز در ادامه این مطلب، ۷ دلیل برای انتخاب و خوردن پاپ کورن برای تان آورده ایم.

۱- منبع مناسب پروتئین است؛ یک پیاله پاپ کورن در مقایسه با همین میزان چیپس، پروتئین و فسفر بیشتری دارد. جالب تر اینکه میزان آهن موجود در پاپ کورن بیشتر از تخم‌مرغ و اسفناج است. البته به شرطی که پاپ کورن را در منزل تهیه کنید.

۲- کم کالری است؛ پاپ کورن یک میان وعده مناسب برای کنترل وزن است. اگر نمی‌خواهید در این روزها چاق شوید و یا حتی وزن کم کنید، بدانید که یک لیوان پاپ کورن کمتر از 31 کیلوکالری انرژی دارد در حالی که یک قاشق مرباخوری روغن مایع دارای 45 کیلوکالری انرژی است.

۳-. آنتی‌اکسیدان دارد؛ به عقیده محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا آنتی‌اکسیدان موجود در پاپ کورن با میوه‌ها و سبزیجات قابل مقایسه است. به عقیده این محققان اگر توت‌ها و موادغذایی رنگی «آنتوسیانین» فراوانی دارند، غلاتی مانند ذرت منبع «اسید فنولیک» هستند که بدن به راحتی آن را هضم و جذب می‌کند.

۴. منبع فیبر است؛ ذرت یک دانه کامل است یعنی فیبر زیادی دارد. به طوری که یک لیوان پاپ کورن حاوی ۱.۳ گرم فیبر است.

۵. مانع ریزه خواری می شود؛ از آنجایی که پاپ کورن سرشار از فیبر است در نتیجه، سیرکننده بوده و جلوی گرسنگی و ریزه‌خواری را می‌گیرد. اگر این روزها بین وعده‌های اصلی مدام به دنبال هله هوله‌های مختلف هستید، بهتر است که پاپ کورن بخورید. زیرا سرشار از فیبر و در عین حال کم کالری است.

۶. گلوتن ندارد؛ اگر به گلوتن حساسیت دارید، پاپ کورن میان وعده مناسبی برای شماست. اگر پاپ کورن را به خوبی آسیاب کنید می‌توانید آنرا کنار مرغ و ماهی هم سرو کرده و یا به عنوان چاشنی به سالادهایتان اضافه کنید.

۷. ارزان است؛ در این روزهای قرنطینگی صرفه‌جویی کردن و کاهش هزینه‌ها به یکی دیگر از دغدغه‌های خانواده تبدیل شده است. یادتان باشد که پاپ کورن در مقایسه با دیگر میان وعده‌ها یا هله هوله‌ها به صرفه است. کافیست سری به سوپرمارکت نزدیک منزل بزنید و بسته ای ذرت تهیه کنید، دست به کار شوید و پاپ کورن خانگی بپزید.

ترجمه: فاطمه مهدی پور
منبع: selection.ca
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو