در مورد درد گردن آیا کشش یک گزینه درمانی است؟
25 فروردین 1400 ساعت: 10:1برای افرادی که گردن درد دارند، کشش ستون فقرات، که به کشش دهانه رحم نیز معروف است، یک روش درمانی معمول است. با این حال، فواید آن برای گردن درد از نظر علمی ثابت نشده است.

در حالت کشش، کشش روی سر قرار می‌گیرد تا آن را به سمت بالا و دور از گردن بکشاند، ماهیچه‌ها و رباط‌های اطراف مهره‌های ستون فقرات را کشیده و فضای بین مهره‌ها را گسترش دهد. هدف این است که فرصتی برای شل شدن عضلات و انقباض اعصاب آزاد شده فراهم شود.


برای کشش ستون فقرات گردنی از دو نوع کشش استفاده می‌شود:


 کشش دستی. یک فیزیوتراپیست این نوع کشش را انجام می‌دهد. بیمار روی میز دراز کشیده و درمانگر با استفاده از دستان خود سر را از گردن دور می‌کند. در حین انجام کشش دستی، درمانگر ممکن است سر را برای دستیابی به نتایج بهتر، به کنارحرکت دهد یا سر را بچرخاند.


• کشش مکانیکی. یک ماشین ممکن است کشش را تامین کند، یا می‌تواند یک سیستم وزنی باشد که با مهار یا زنجیر استفاده می‌شود. نوارهایی روی سر بیمار قرار می‌گیرند و سپس از فشار مکانیکی برای دور کردن سر از گردن و ستون فقرات استفاده می‌شود.


آنچه انتظار می‌رود


مشخصات کششی درمانی که فرد دریافت می‌کند به منبع درد در گردن و ستون فقرات وی بستگی دارد. در بیشتر موارد کشش مکانیکی، 7 تا 10 پوند وزن برای نیم ساعت، اغلب دو یا سه بار در روز اعمال می‌شود. درمانگران غالباً از داروهای شل‌کننده حرارتی یا عضلانی برای تاثیرگذاری بیشتر در کشش استفاده می‌کنند.


در هنگام کشش، کشیدن ستون فقرات ممکن است مداوم یا متناوب باشد، که این نیز به شرایط شما بستگی دارد. پزشکانی که کشش را توصیه می‌کنند، فکر می‌کنند که فشار ملایم و غیرفعال اغلب برای کمک به کنترل درد ناشی از آسیب‌دیدگی یا تحریک بهتر است. برای مفاصل یا عضلاتی که از شل‌شدن یا تغییر مکان خودداری می‌کنند، می‌توان از نیروی کشش بیشتری استفاده کرد.


از آنجا که کشش اغلب چندین بار در روز استفاده می‌شود، بعضی از بیماران گاهی اوقات یک سیستم کششی وزن و قرقره مکانیکی را با خود به خانه می‌برند تا از آن استفاده کنند. از این سیستم می‌توان در حالت نشسته، خم به پشت یا دراز کشیدن استفاده کرد.


بسته به میزان درد گردن و میزان پاسخ‌دهی گردن یا ستون فقرات به کشش، می‌توان روزها یا هفته ها استفاده کرد.


چه کسی می‌تواند سود ببرد


اعتقاد بر این است که این کشش به کاهش رگ‌به‌رگ شدن و اسپاسم عضله گردن کمک می‌کند. با کشش مهره‌های ستون فقرات، کشش به تسکین درد ناشی از فرسوده شدن دیسک‌های ستون فقرات کمک می‌کند. سرانجام، کشش می‌تواند اعصاب فشرده شده بین مهره‌ها را آزاد کند.


با این حال، این سوال باقی مانده است که آیا کشش گردن از نظر علمی به نفع افراد مبتلا به گردن درد بوده است؟ محققان اثبات کمی در مورد کشش مکانیکی تسکین درد پیدا کرده‌اند. در واقع، در بعضی از مطالعات، کشش دارونما به اندازه کشش واقعی سود می‌برد. یک بررسی مطالعه تحقیقاتی به این نتیجه رسید که شواهد فعلی نه از تاثیر کشش دهانه رحم برای تسکین درد یا بهبود تحرک پشتیبانی می‌کند و نه آن را رد می‌کند.


مترجم: نرگس قاسمی پناه

منبع: everydayhealth

دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو