استفاده از کاندوم در روابط جنسی تا چه حد کارآمد است؟
17 فروردین 1399 ساعت: 22:1کاندوم برای رفتارهای جنسی ایمن یک ابزار اصلی شناخته می شود. این وسیله هر دو شریک جنسی را در طی هر گونه رفتار جنسی مهبلی، مقعدی و دهانی محافظت می‌کند.
به گزارش سلامت به نقل از سایت مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران خصوصا در بسیاری از موارد که افراد ابتلای شریک جنسی خود را به بیماری‌هایی مانند هپاتیت سی و بی یا در مواردی آلودگی به ویروس ایدز، محتمل می‌دانند یا بی‌‌بندوباری جنسی شریک جنسی خود را بعید نمیدانند. نمونه بارز آن همسران سوء‌مصرف‌کنندگان مواد یا بعضا همسران زندانیان هستند. رعایت نکات کامل رفتارهای جنسی کامل علی‌الخصوص استفاده مستمر و بی‌وقفه از کاندوم‌های لاتکس در تمام ارتباطات جنسی علی الخصوص نفوذی برای آنان موکدا توصیه می‌شود.

کاندوم مانع از بارداری شده و مانع از دخول اسپرم به داخل مهبل می شود. از هر ۱۰۰ زنی که از کاندوم استفاده می کنند، حدود ۱۴ نفر از آنان در پایان یک سال پس از مصرف غیر دقیق کاندوم و ۲ نفر از مصرف کنندگان دقیق و منظم کاندوم باردار می شوند.

کاندوم های لاتکس می توانند باعث ممانعت از ابتلا به بسیاری از بیماری‌های منتقله از راه جنسی شوند. لاتکس یکی از انواع پلاستیک است که به دلیل دارا بودن ضخامت استاندارد و نفوذپذیری مانع از تبادل مایعات بدن در طی انواع ارتباطات جنسی نفوذی می‌شود. در ۷ درصد مردان و زنان مصرف کننده اماکن حساسیت به لاتکس وجود دارد. تغییر نوع کاندوم در چنین مواردی می تواند کمک کننده باشد.

استفاده از کاندوم میزان تحریکات آلت تناسلی را کاهش می دهد و لذا موجب طولانی شدن مدت رابطه جنسی می شود. بنابراین استفاده از کاندوم یک روش مناسب برای جلوگیری از انزال زودرس هم هست. تاخیر در انزال زودرس و طولانی شدن مدت رابطه جنسی که از طریق استفاده از کاندوم ایجاد می شود موجب افزایش لذت جنسی در طرفین رابطه می‌شود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو