چاقی هزینه‌های درمانی را افزایش می‌دهد
10 فروردین 1400 ساعت: 08:1 در افرادی که چاق هستند، حتی مقدار کم اصافه وزن هم می‌تواند با هزینه‌های درمانی بیشتر همراه باشد.
مطالعه‌ای نشان داد که چاقی در بزرگسالان ایالات متحده تقریباً 1900 دلار در سال هزینه دارد.
 
به درستی تشخیص داده شده است که چاقی موجب ابتلا به بیماری‌هایی مانند آرتروز، دیابت، بیماری‌های قلبی و سرطان‌های خاص می‌شود و هزینه‌های مراقبتی را افزایش می‌دهد.

اما در مطالعه جدید کمی بیشتر به ارتباط بین وزن و هزینه‌های درمانی پرداخته شد. به طور کلی، هزینه مراقبت‌های بهداشتی سالانه در بزرگسالان چاق نسبت به سایر افراد بیشتر است. محققان دریافتند، هنگامی که بزرگسالان در گروه افراد چاق قرار گرفتند، حتی افزایش تدریجی وزن هم به معنی افزایش هزینه مراقبت‌های بهداشتی بوده است.

این اطلاعات که براساس مطالعه بر روی تقریباً 180،000 آمریکایی انجام شده است، خبر بدی به نظر میرسد.

گرچه به شیوه‌ای متفاوت مشاهده شده است. آنها همچنین نشان می‌دهند که کاهش مقادیر کم در وزن می‌تواند موجب صرفه جویی در هزینه‌های درمانی شود.
  "مارلین شوارتز، مدیر مرکز سیاست‌های غذایی و چاقی دانشگاه کنتیکت گفت: شما هم می‌توانید نیمه پر لیوان را ببینید.

BMI یا شاخص توده بدنی، اندازه‌گیری وزن نسبت به قد را نشان می دهد که اغلب با این طبقه‌بندی نشان داده می‌شود:
BMI 30 تا 34.9 گروه چاقی دسته اول"، 35 تا 39.9"گروه چاقی دسته دوم " BMI 40 یا بالاتر " گروه چاقی دسته سوم" همان چاقی "بسیار زیاد" است.

 در این مطالعه، هنگامی که افراد به BMI 30 می‌رسند، حتی یک واحد افزایش وزن هم موجب افزایش هزینه سالانه مراقبت‌های بهداشتی می‌شود که برابر با افزایش 253 دلار بیشتر برای هر فرد است.

 تعجبی ندارد که چاقی بیش از حد، بیشترین هزینه را به همراه دارد. با وجود این، زاخاری وارد، مدیر مطالعه بر این نظر بود که اطلاعات را می‌توان با دید مثبت نگریست.

"وارد"خاطرنشان کرد: حتی اگر افراد بزرگسال چاق نتوانند مقدار قابل توجهی از وزن خود را کاهش دهند، بسیار بد خواهد بود اما کاهش وزن در حد متوسط یا حتی پیشگیری از افزایش وزن، مزایای بسیار زیادی دارد.

اگر افراد بتوانند با افزایش سن وزن فعلی خود را حفظ کنند، می‌توانند از برخی از هزینه‌های اضافی مراقبت‌های بهداشتی جلوگیری کنند."

 این مطالعه که در تاریخ 24 مارس در مجله "پلاس وان"منتشر شد، در حالی بود که میزان چاقی در میان آمریکایی‌ها بسیار افزایش یافته بود. طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده، از سال 2018، بیش از 42% از بزرگسالان ایالات متحده چاق بودند. حدود 20 سال پیش این میزان 30 درصد بود.

آژانس اظهار می‌دارد، بیش از 9 درصد بزرگسالان به شدت چاق هستند.

آخرین یافته‌ها از روی بیش از 175000 بزرگسال و کودک است که در یکی از دو نظرسنجی بهداشت فدرال شرکت کرده‌اند.

 به طور کلی، تیم "وارد" محاسبه می‌کند، چاقی بزرگسالی تقریباً سالانه 173 میلیارد دلار هزینه پزشکی در سطح ملی داشته است.

وارد گفت: به طور کلی، هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی مرتبط با چاقی بیشترین هزینه را در افراد 60 سال به بالا دارد اما، وی افزود، چاقی در کودکان و بزرگسالان تا حدی نگران‌کننده است، زیرا آنها احتمالاً با افزایش سن چاق خواهند شد.

 "وارد"گفت: کودکی زمان مناسبی برای پیشگیری از اضافه وزن است، هم به این دلیل که هرچه زودتر اقدام کنید، بهتر است و هم این که این برنامه ها راحت تر در دسترس کودکان قرار می گیرد.

 شوارتز هم موافق بود. وی گفت: "در دوران کودکی تمرکز بر روی تغذیه مناسب، بسیار مهم است و موصوعی است که دولت می‌تواند به راحتی آن را تنظیم کند."

 شوارتز به تلاش برای دسترسی بیشتر به محصولات تازه و سایر غذاهای سالم به آمریکایی‌های کم‌درآمد از طریق برنامه‌های Food Stamp و Women، نوزادان و کودکان اشاره کرد. برنامه ناهار مدرسه ملی همچنین استانداردهای تغذیه‌ای خود را برای افزایش مصرف میوه و سبزیجات در کودکان به روز کرده است.

 اما همچنین برای بزرگسالان، ایجاد تغییر در رژیم غذایی یا شروع ورزش هرگز دیر نیست. شوارتز خاطرنشان کرد: تلاش برای انجام این کار سخت است و هرچه افراد مسن‌تر می‌شوند بیشتر به کاهش سرعت طبیعی در متابولیسم بدن دچار می‌شوند.

اگرچه آخرین یافته‌ها نشان می‌دهد، حتی جلوگیری از افزایش وزن بیشتر و به ویژه کاهش چاقی بیش از حد می‌تواند یک پیروزی به حساب آید.
 هر گام در مسیر درست یک موفقیت یه حساب می‌آید. "وی خاطرنشان کرد اما برای موفقیت آنها ممکن است این افراد به کمک نیاز داشته باشند. شوارتز گفت، انتخاب‌های سالم آسان است به عنوان مثال استفاده از میوه و سبزیجات در محل کار بهتر است به جای اینکه از دستگاه فروش کامل سرشار از غذای نامناسب لستفاده شود.

مترجم: مهتا زمانی‌نیک
منبع: WebMD
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو