اختلال نعوظ و بیماری عروقی
8 فروردین 1400 ساعت: 13:1بیماری‌های عروقی، رگ‌های خونی را تحت تاثیر قرار می‌دهند و موجب کاهش جریان خون به اندام‌هایی مانند قلب، مغز و کلیه‌ها می‌شوند.
اگر جریان خون به آلت تناسلی کاهش یابد، موجب اختلال نعوظ می‌شود. این بیماری که در حدود 50 تا 70 درصد مردان را مبتلا کرده است می‌تواند دلیل بیماری اختلال نعوظ باشد.

خبر خوب این است که تغییر سبک زندگی و درمان‌های دارویی معمولاً مانع انواع بیماری‌های عروقی می‌شوند که موجب اختلال نعوظ هستند.

معمولاً بیماری عروقی زمانی اتفاق می‌افتد که کلسترول و سایر مواد، رگ‌های خونی را مسدود می‌کند. در برخی از مردان، رگ‌های آلت تناسلی و رگ‌های سایر اعضای بدن ممکن است به درستی کار نکند و مانع جاری شدن خون در رگ‌ها شود.
برخی از بیماری‌های معمول مرتبط با سلامتی با بیماری عروق و گرفتگی عروق مرتبط هستند:

-بیماری عروق کرونر (گرفتگی عروق قلب)
-فشارخون بالا 
-دیابت 
-کلسترول بالا
-چاقی
- بیماری عروقی محیطی بر رگ‌های خونی که خون را به بازوها، دست‌ها، ران‌ها و پاها می‌فرستند، تاثیر می‌گذارند.

اگر یکی از این موارد را داشته باشید، به احتمال زیاد این مشکل می‌تواند رگ‌های خونی آلت تناسلی را تحت تاثیر قرار داده و باعث اختلال نعوظ شود.

همچنین، کشیدن سیگار احتمال گرفتگی عروق و بیماری‌های عروقی را بسیار افزایش می‌دهد. اگر دچار اختلال نعوظ هستید، ترک سیگار به رفع آن کمک می‌کند.

نشت وریدی چیست؟

 برای نگه داشتن نعوظ، آلت تناسلی مرد باید خون را ذخیره کند. اگر وریدها نتوانند خون را هنگام نعوظ نگه دارند، خون به بیرون تراوش شده که به آن نشت وریدی گفته می‌شود و با ابتلا به بیماری عروقی نیز اتفاق می‌افتد.

همچنین با بیماری دیابت، بیماری پیرونی(تجمع بافت زخم در آلت تناسلی مرد، منجر به نعوظ‌های سخت و دردناک می‌شود) که با برخی از بیماری‌های عصبی و حتی اضطراب شدید نیز در ارتباط است.

مترجم: مهتا زمانی‌نیک 
منبع: WebMD
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو