اسموتی کرفس و تاثیر عالی آن بر کاهش وزن
16 اسفند 1399 ساعت: 08:12کرفس، یکی از سبزیجات مفید و مغذی است که به‌دلیل کالری کم، تاثیر خوبی در کاهش وزن دارد. اسموتی کرفس همراه کیوی پیش از شام در کنار تامین ریزمغذی‌های فراوان، احساس سیری را افزایش‌ می‌دهد و مانع از پرخوری در وعده شام می‌شود. 

کرفس جزء سبزیجاتی است که به سیستم گوارش کمک می‌کند زیرا حاوی 95 درصد آب است که علاوه بر تامین رطوبت بدن، به دفع مواد زائد کمک می‌کند و مانع از احتباس آب در اندام‌ها می‌شود. البته این تاثیر کرفس در دفع چربی‌های بدن نیز موثر است. کرفس همچنین تاثیر سیرکنندگی دارد و به‌همین دلیل مانع از ریزه‌خوری می‌شود. بهبود عملکرد کلیه‌ها، خواص آنتی‌باکتریال، تامین‌ ویتامین‌های B1،B2 وB6، تنظیم کلسترول خون، بهبود خونرسانی و تسریع هضم از دیگر فواید کرفس محسوب می‌شود. 

 

اسموتی کرفس و کیوی؛ نوشیدنی ایده‌آل برای کاهش وزن

دو عدد کیوی را با سه شاخه کرفس، یک دسته جعفری و دو عدد پرتقال در مخلوط‌کن بریزید و این اسموتی را پیش از شام میل کنید. این نوشیدنی علاوه بر تامین بسیاری از فیبرها و ریزمغذی‌ها مانند ویتامینC، احساس سیری ایجاد می کند و مانع از پرخوری در وعده شام می شود. البته کمک به دفع آب اضافی در بدن نیز در کنار این فواید به کاهش وزن احتمالی نیز کمک می‌کند. 

 

ترجمه: ‌مریم سادات کاظمی

منبع:Amelioretasante.fr

 بهترین جایگزین‌های نمک

بهترین سبزیجات برای افرادی که میوه نمی‌خورند!​​​
تفاوت رژیم گیاهخواری و رژیم گیاه‌محور چیست؟​​​
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو