در دوره قرنطینه خانگی چه اقلامی را باید در خانه داشته باشیم؟
25 اسفند 1398 ساعت: 09:12کروناویروس تبدیل به یک همه گیری جهانی شده است. این بیماری عفونی که از وهان چین شروع شد تاکنون بیش از ۴۳۰۰ نفر را به کام مرگ کشانده و در بیش از ۱۰۰ کشور جهان، ۱۲۱۵۰۰ نفر به آن مبتلا شده‌اند. بهترین راه برای پیشگیری از ابتلا در چنین شرایطی قرنطینه خانگی است.
در حال حاضر در اکثر کشورهای درگیر، بسیاری از مشاغل و شرکت‌ها تعطیل شده‌اند و کارمندان آنها در خانه مشغول دورکاری‌اند. برای ماندن در خانه حداقل به مدت ۲ هفته باید مایحتاج مورد نیاز از جمله اقلام خشک و تر غذایی و دارو را برای افراد و حیوانات خانگی ذخیره داشته باشید. در این میان، بهتر است به دنبال خرید موادی غذایی باشید که سبک و قابل طبخ سریع هستند. در این مقاله به موادی اشاره می‌کنیم که برای قرنطینه کردن خود در خانه باید آنها را داشته باشید.

- مواد غذایی خشک از جمله برنج، پاستا، حبوبات و جوی دوسر پایه رژیم غذایی در این دوران است.

- در کنار این مواد غذایی لازم است برخی کنسروها از جمله کنسرو گوجه، نخود فرنگی و تن ماهی هم داشته باشید تا با مواد خشک طبخ کنید.

- شکلات و کافئین از مهم ترین مواد غذایی است که در این دوران سبب بهبود سلامت روانی اعضای خانواده می‌شود.

- از دیگر اقلامی که باید از وجود کافی آن در خانه مطمئن شوید مواد شوینده و ضدعفونی کننده‌هاست. بنابراین، به اندازه کافی صابون، ژل ضدعفونی کننده دست، دستمال توالت، دستمال کاغذی، پوشک و نوار بهداشتی در منزل داشته باشید. شاید ساده به نظر برسد اما یکی از روش‌های ساده مقابله با کروناویروس شستشوی مرتب دست هاست.

- در صورتی که بیمار هستید باید به اندازه کافی و حداقل برای ۳۰ روز داروهای مصرفی خود را در منزل داشته باشید. اگر میزان دارویی که برای شما تجویز شده اندک و محدود است از پزشک بخواهید برای 30 روز آینده برایتان دارو تجویز کند.

- کیف کمک‌های اولیه از دیگر اقلام ضروری است که باید در قرنطینه خانگی در منزل داشته باشید. در این کیف باید چسب، قیچی، باند، آسپرین، پماد آنتی بیوتیک و بتادین، دماسنج و... داشته باشید. بنا به نیاز خود لازم است دیگر اقلام از جمله باتری سمعک، محلول نگهداری از لنز، مسکن و داروهای گلودرد و سرماخوردگی و داروی معده و قلب نیز تهیه کنید.

- در صورتی که در مناطقی زندگی می‌کنید که احتمال قطعی آب یا کمبود آن وجود دارد حتما میزان قابل توجهی نیز آب معدنی در خانه ذخیره کنید. اگر آب لوله کشی دارید می‌توانید بدون نگرانی از آلوده بودن آب از آب شیر مصرف کنید.

- اگر بیماری خاصی دارید، پرونده پزشکی خود را از پزشک یا بیمارستان گرفته و در خانه نگهداری کنید.

و نکته آخر و مهم اینکه سلامت روانی خود را تقویت کنید. برای این منظور و برای پیشگیری از بی حوصلگی، مقداری کتاب، مجله و بازی‌های فکری بخرید تا در خانه بتوانید با خانواده سرگرم آنها شوید.

ترجمه: سمیه مقصودعلی
منبع: businessinsider
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو