مکمل ویتامینD در پیشگیری از سرطان تاثیر دارد!
28 بهمن 1399 ساعت: 09:11مصرف مکمل ویتامین D برای افراد بالای 50 سال آلمانی یکی از توصیه‌ها در این کشور است که به‌نظر می‌رسد باعث جلوگیری از 30 هزار فوت ناشی از سرطان طی سال در این کشور می‌شود. تحقیقات اخیر که در نشریه Molecular Oncology به چاپ رسید، نتیجه جالبی در مورد بیماری سرطان را نشان می‌دهد. به این ترتیب که افراد بالای 50 سال در آلمان مکمل ویتامین D مصرف می‌کنند و به‌نظر می‌رسد این توصیه باعث جلوگیری از فوت 30 هزار بیمار مبتلا به سرطان در این کشور شده ‌است. 

دانشمندان مدت طولانی است که مطالعاتی در مورد دریافت کافی ویتامین D و تاثیر این ویتامین در برابر بسیاری از بیماری‌ها مانند بیماری‌های التهابی و تنفسی، دیابت و سرطان انجام داده‌اند. نتایج مطالعات بالینی به‌تازگی نشان داد که مکمل ویتامینD با کاهش حدود 13 درصدی احتمال فوت ناشی از سرطان همراه است. 

 

در بعضی از کشورها مانند فنلاند، سالهاست که خوراکی‌ها با ویتامینD غنی می‌شوند و آمار فوت ناشی از سرطان حدود 20 درصد کمتر از آلمان است. علاوه بر این، تاثیر مثبت ویتامین D در کاهش آمار فوت به‌خاطر بیماری‌های تنفسی را نیز نباید فراموش کرد. البته باید دانست که مصرف این ویتامین بیش‌ازحد نیز مضر خواهد بود و با عوارضی به‌خصوص در مورد کودکان همراه است. 

 

ترجمه: مریم سادات کاظمی

منبع:www.pourquoidocteur.fr

 پیامدهای شکر بر مغز

تاثیر قهوه بر کاهش خطر افت شنوایی​​​
6 خوراکی برای کبد​​​
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو