برای سلامت مغز، سیب بخورید!
27 بهمن 1399 ساعت: 11:11ترکیباتی که در سیب وجود دارد به تحریک تولید سلول‌های جدید مغز کمک می‌کند. بارها در مورد فواید سیب برای سلامت بدن صحبت شده اما در یکی از آخرین تحقیقاتی که در نشریه Stem Cell Reports منتشر شد، تاثیر این میوه بر مغز کشف شده است. 

در این تحقیق، دانشمندان آلمانی و استرالیایی اعلام کردند که ترکیبات طبیعی موجود در سیب به تحریک تولید سلول‌های جدید مغز کمک می‌کند. در این مطالعه، غلظت بالای دو ترکیب مغذی در سیب به نام کِوئرستین و دی‌هیدروکسی‌بزوئیک بررسی شد که باعث تحریک تشکیل نورون‌های جدید می‌شوند. البته این ترکیبات در انگور قرمز و چای سبز نیز وجود دارند. 

 

مطالعات آزمایشگاهی در مورد افزودن این ترکیبات به سلول‌های مغزی نشان داد که سلول‌ها محافظت بهتری در برابر مرگ سلولی دارند. همچنین، آزمایش های بیشتر روی موش‌های آزمایشگاهی حاکی از آن است که در ساختارهای مغز بزرگسالان که با یادگیری و حافظه مرتبط است، تاثیر دوز بالای این ترکیبات باعث تولید بیشتر سلول‌های عصبی می‌شود که تاثیر قابل‌مقایسه ای با عملکرد مغز پس از ورزش دارد. 

 

مصرف خوراکی‌های حاوی مقدار فراوان کوئرستین مانند سیب زمینه خطر بیماری‌هایی نظیر آسم، دیابت نوع 2، بعضی از انواع بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان‌هایی مانند پروستات، ریه، کولون و پانکراس را کاهش می‌دهد. این ترکیب خواص آنتی‌آلرژی نیز دارد که به تسکین علائم التهاب راه های تنفسی و چشم کمک می‌کند. 

 

ترجمه: مریم سادات کاظمی

منبع:pourquoidocteur.fr

 پیامدهای شکر بر مغز

چای بهتر است یا قهوه؟​​​
نوشیدن آب لیموترش مفید است؟​​​
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو