تاثیر سبوس‌ جودوسر در لاغری
15 بهمن 1399 ساعت: 08:11گرچه سبوس جودوسر برای حفظ سلامت موها کاربرد دارد اما از تاثیر آن در کاهش وزن نباید غافل شد. در واقع، سبوس جودوسر چربی‌ها را حذف می‌کند و به این ترتیب برای مقابله با اضافه وزن موثر است. سبوس جودوسر منبع سرشار فیبرهای حل‌شدنی و پکتین است که قابلیت جذب آب تا 30 برابر حجم را دارد. مصرف سبوس‌ جودوسر همراه غذا به حل‌شدن فیبرها، ترکیب با دیگر غذاها و لعابی شدن آنها کمک می‌کند. 

فیبرهای سبوس جودوسر در بدن جذب نمی‌شوند و همراه با دیگر ذرات غذایی از بدن دفع می‌شود. این حالت از آن جهت اهمیت دارد که همراه خود قسمتی یا تمام چربی‌ها و قندهای مصرف‌شده را نیز دفع می‌کند و در نتیجه سطح کالری بدن کاهش پیدا می کند که به‌مرور زمان برای کاهش وزن موثر است. 

 

البته باید توجه داشت که در کنار دفع چربی‌ها و قندها، بخشی از ویتامین‌ها و ریزمغذی‌ها نیز مسلما دفع می‌شوند. از همین‌رو، توصیه می‌شود در موارد تمایل به مصرف منظم سبوس جودوسر، از مکمل‌های ویتامین نیز استفاده شود. سبوس جودوسر در افرادی که روده حساس دارند و یا به‌تازگی تحت عمل سیستم گوارشی قرار گرفته‌اند نیز هضم خوبی ندارد و در این زمینه نیاز به مشورت با پزشک خواهدبود. اما چطور جو دوسر را بهتر است که به مصرف برسانیم؟ 

 

 جودوسر را با یک قاشق چایخوری در روز شروع کرده و به‌تدریج به دو تا سه قاشق سوپخوری در روز برسانید. اما از این مقدار نباید بیشتر باشد زیرا باعث اختلال عملکرد روده‌ای خواهد بود. افراط در مصرف سبوس جودوسر همچنین عامل کمبود ویتامینD و منیزیوم نیز خواهد بود. البته سبوس جودوسر را به‌شکل پودر همراه با سالاد، سوپ و لبنیات نیز می توانید میل کنید. 

 

ترجمه: مریم سادات کاظمی

منبع:Top Sante.fr

 5 عارضه پنهان مصرف نوشابه‌های گازدار

رزماری؛ گیاهی با خواص ضدالتهابی​​​
4 اسموتی‌ موز که به کاهش احتباس آب بدن کمک می کنند​​​
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو