دکتر جلال الدین میرزای رزاز، رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور اعلام کرد:
اپلیکیشن تاک راه اندازی شد
25 اسفند 1398 ساعت: 09:12با توجه به نیاز روزافزون مردم به تکمیل اطلاعات تغذیه ای شان، اپلیکیشن تغذیه، ایمنی و کرونا ( تاک) به منظور پاسخگویی به پرسش های شهروندان سراسر کشور با موضوع تغذیه و نقش آن در تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل بیماری کرونا راه اندازی شده و در روز دوشنبه 26 اسفند ماه رونمایی خواهد شد.
با توجه به نیاز روزافزون مردم به تکمیل اطلاعات تغذیه ای شان، اپلیکیشن تغذیه، ایمنی و کرونا ( تاک) به منظور پاسخگویی به پرسش های شهروندان سراسر کشور با موضوع تغذیه و نقش آن در تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل بیماری کرونا راه اندازی شده و در روز دوشنبه 26 اسفند ماه رونمایی خواهد شد.

از ابتدای بروز بیماری کوید 19 در کشور و با شیوع روزافزون آن و لزوم قرنطینه خانگی در این شرایط بحرانی، پرسش های بیشماری درخصوص کیفیت، کمیت و بهداشت مواد غذایی برای مردم ایجاد شده است. از آنجایی که انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور در ستاد فرماندهی مقابله با بیماری کرونا حضور دارد که این نشان از جایگاه و نقش مهم تغذیه مردم، در کنار سایر تمهیدات بهداشتی و درمانی است، در این مدت مشاوران تغذیه سراسر کشور دلسوزانه به اشکال مختلف در پاسخگویی به شبهات تغذیه ای مردم کوشا بوده اند.

با توجه به حجم بالای پرسش های مردم، این ضرورت برای پاسخگویی، بیش از هر زمان دیگری احساس می شد لذا انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور با دعوت از صاحب نظران اعم از اعضای محترم هیات علمی، کارشناسان و دانشجویان درکنار تیم فنی به صورت شبانه روزی این ساختار را فراهم کردند. بنابراین اپلیکیشن تغذیه، ایمنی وکرونا (تاک)، اولین منبع علمی معتبر یکپارچه در کشور است که به صورت تخصصی و ویژه به مردم خدمت رسانی می کند. بنابراین، افراد می توانند با نصب اپلیکیشن مذکور بر روی موبایل، به آدرس tacapp.ir ابهامات خود را برطرف کنند.

در پایان نیز لازم می دانم که از همه متخصصان و کارشناسانی که در این ایام در خدمت مردم هستند، تشکر و قدردانی کنم.

نویسنده: مهدیه آقازمانی
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو