آب نیتیو چیست؟
6 بهمن 1399 ساعت: 15:11آب نیتیو یک ماده طبیعی با قدرت فوق‌العاده است که از سوی صنایع آرایشی بهداشتی مورد توجه واقع نشده است. 

آب نیتیو مستقیما از سلول‌های گیاهان استخراج می‌شود. همانطور که می‌دانید میزان آب گیاهان و سبزیجات بالاست و بیش از 97 درصد وزن آنها را آب تشکیل داده است. آب ماده‌ای حیاتی برای گیاهان است و به حفظ سلول‌ها و گردش مواد مغذی در گیاه کمک می‌کند. همچنین آب نقش مهمی در روند فتوسنتز و تنفس سلولی دارد. اما این ماده به عنوان یک ماده آرایشی بهداشتی چه کاربردی می‌تواند داشته باشد؟

 

آب نیتیو یا به عبارتی آب استخراج شده از گیاهان مشابه مایعات فیزیولوژیک است. به دلیل طبیعی بودن به‌طور کامل توسط سلول‌های پوستی پذیرفته شده و امکان نفوذ و جذب بهینه محصولات آرایشی بهداشتی از روی پوست را فراهم می‌آورد. 

 

جایگزین کردن پایه‌های آبی با آب نیتیو در فرمولاسیون محصولات آرایشی بهداشتی به‌خصوص مواد آرایشی ضدپیری که هدف از مصرف آنها نفوذ ترکیبات ضدپیری به لایه‌های درم پوست، تحریک بازسازی سلول، سنتز پروتئین و حفظ ساختار پوست است می‌تواند بسیار مفید و موثر باشد. 

 

فراموش نکنیم با افزودن آب نیتیو به محصولات آرایشی در مقایسه به آب معمولی می‌توان از عناصر کمیاب و مواد معدنی آن نیز بهره برد. تمامی عناصر موجود در این آب برای پوست فوق‌العاده هستند. 

 

آب نیتیو همان گلاب است؟


بسیاری از افراد این دو را با هم اشتباه می‌گیرند. این دو خواص متفاوتی دارند و تفاوت اصلی‌شان نیز در فرایند استخراج آنهاست. گلاب با تقطیر بخشی از گیاه به‌خصوص گل به دست می‌آید و حاوی روغن‌های ضروری گیاه هم هست. 

 

ترجمه: سمیه مقصودعلی

منبع: femininbio.com


برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو