اختراع اسپری ماسک زیبایی از الیاف نانو در کشور ژاپن
5 بهمن 1399 ساعت: 13:11اخیراً یک گروه آرایشی ژاپنی نوعی ماسک آبرسان صورت را روانه بازار کرده‌اند که در نوع خود کاملاً جدید است و اولین محصول آرایشی در جهان محسوب می‌شود که با نوعی اسپری، پوستی از الیاف نانو تولید می‌کند.

کاربران پس از مصرف نوعی لوسیون جاذب بر روی صورت خویش، از این اسپری استفاده می‌کنند به‌طوری ‌که در ادامه نانوالیاف‌ها که ضخامتی کمتر از یک‌صدم ضخامت یک تار مو دارند، از روی صورت تبخیر می‌شوند.


این نانو الیاف‌ها که ترکیبی کاملاً محرمانه دارند، بلافاصله برای تولید یک لایه شفاف روی هم انباشته می‌شوند. این لایه با جذب رطوبت، نوعی اثر گلخانه‌ای برای پوست ایجاد می‌کند و عملاً امکان نفس کشیدن را برای پوست ایجاد می‌کند. این اسپری که درحقیقت نوعی «پوست دوم» را روی پوست صورت شکل می‌دهد، معمولاً شب‌ها مصرف می‌گردد و بعد از حدود یک دقیقه نیز از بین می‌رود. 


ماسایوکی اوچیاما، متخصص پوست از گروه کائو که عامل این نوآوری است، در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اذعان داشت: «این اولین بار است که یک محصول آرایشی از چنین فناوری استفاده می کند. این دستگاه بخاردهی با همکاری پاناسونیک 10 سال تحقیق کرد تا به نتیجه رسید. اوچیاما در ادامه افزود: «ما در کاهش اندازه دستگاه با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو بودیم.»


با وجود قیمت بالای آن (50،000 ین یا حدود 416 یورو) کائو تخمین می‌زند که فروش این محصول در صورت گسترش به بازار پزشکی، برای درمان جای زخم می‌تواند به 100 میلیارد ین در سال (832 میلیون یورو) برسد.


با این حال، لازم به ذکر است که در حال حاضر برای درمان سوختگی یا زخم، بسیاری از پانسمان‌‌ها به شکل اسپری و با تکنولوژی‌های مختلف در بازار وجود دارد که هر یک در جایگاه خود بسیار کارآمد و مهم محسوب می‌شوند.

 

ترجمه: عفت عباسیان

منبع: futura-sciences.com


برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو