4 دمنوش برای بهبود سردرد
30 دی 1399 ساعت: 09:10سردرد، جزء ناراحتی‌های شایعی است که همه افراد آن را تجربه کرده‌اند. گرچه در موارد سردردهای شدید و مداوم باید به پزشک مراجعه کرد و علت مشکل را تشخیص داد اما استفاده از گیاهان با خواص دارویی نیز برای بهبود سردرهای خفیف مفید است و خیلی از اوقات نیاز به مسکن‌ها را برطرف می‌کند.

در ادامه همین مطلب، به 4 دمنوش گیاهی اشاره کرده ایم که امتحان کردن شان در این شرایط بی ضرر خواهد بود. این دمنوش ها عبارتند از: 

 

1. بابونه وحشی

بابونه وحشی گونه‌ای از انواع بابونه است که خواص آن در بهبود سردرد از طرف سازمان بهداشت جهانی تایید شده ‌است. دمنوش این گیاه برای سردردهای موقتی توصیه می‌شود که 1 گرم بابونه در یک فنجان آب جوش کافی است. البته این دمنوش برای خانم‌های باردار و شیرده توصیه نمی‌شود.

 

2. رزماری 

رزماری تاثیر ضدالتهاب دارد و به‌همین دلیل برای بهبود سردردهای ناشی از سرما توصیه می‌شود. این گیاه از قدیم به‌عنوان دمنوش، همانند دیگر گیاهان دارویی کاربرد داشت اما بخور رزماری نیز در بهبود سردرد بسیار مفید است. 

 

3. نعناع تند

نعناع تند در موارد سردردهای تنشی و عصبی توصیه می‌شود. براساس مطالعات، ماساژ دورانی پیشانی، شقیقه‌ها و پشت گردن با اسانس نعناع تند تاثیری مشابه استامینوفن در بهبود سردرد دارد. البته این اسانس بهتر است با روغن بادام مخلوط شده و اطراف چشم‌ها استفاده نشود. اسانس نعناع همانند بعضی دیگر از اسانس‌های گیاهی برای خانم‌های باردار و کودکان ممنوعیت دارد.

 

4. اسطوخودوس

خواص ضدالتهاب، ترمیم‌کننده و ضددرد اسطوخودوس کاملا شناخته‌ شده ‌است. اسانس این گیاه برای تسکین سردرد توصیه می‌شود و کافی است چند قطره از اسانس را با روغن گیاهی رقیق کرد و شقیقه‌ها را ماساژ داد.  

 

ترجمه: مریم سادات کاظمی

منبع:www.bioalaune.com

فواید کرفس؛ از تنظیم فشارخون تا کاهش وزن 

چطور رژیم غذایی‌‌مان را به رژیم مدیترانه‌ای نزدیک‌تر کنیم؟​​​
ترفندهای جالب کاهش وزن در روزهای قرنطینه​​​
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو