خصوصیات زوجینی که رابطه جنسی بسیار خوبی دارند
28 دی 1399 ساعت: 14:10برخی از زوجین فکر می‌کنند که رسیدن به کیفیت در رابطه جنسی آنقدر هم مهم نیست ولی در حقیقت تاثیرات مثبت رضایت از رابطه جنسی چیزی فراتر از آن است که شما می‌دانید.
رابطه جنسی می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و حس توانایی و باروری را در افراد ایجاد کند؛ علاوه بر آن باعث افزایش طول عمر، کاهش افسردگی و ایجاد شادکامی می‌شود.

1. تعریف متفاوت از رابطه جنسی:
 
زن و شوهرهایی که از نظر جنسی رضایت دارند، درک می‌کنند که این موضوع فراتر از رابطه زناشویی است. مطالعات نشان می‌دهد که آنها حداقل یکبار در هفته با یکدیگر رابطه زناشویی دارند. البته همیشه طبق یک برنامه منظم نیست اما اغلب نزدیک شدن از نظر فیزیکی به همسر می‌تواند نشانه این باشد که هر دو آنها به موقع اقدام می‌کنند.

2. کسب دانش:

کسب اطلاعات در این زمینه می‌تواند برابر با کامیابی جنسی باشد. با کسب اطلاعات بیشتر از مناطق حساس جنسی یکدیگر و میزان تحریک لازم و اینکه از چه چیزی لذت می‌برند، می‌توانند لذت جنسی را به اوج برسانند.

3. لمس کردن:

تماس فیزیکی ابزاری قدرتمند در ایجاد رابطه و اعتماد است. درمانگران رابطه جنسی از شیوه تمرکز بر منطقه حساس استفاده می‌کنند و این تمرین در می‌یابد که لمس نواحی مختلف، چه حسی را در فرد ایجاد می‌کند، همچنین از فشار رسیدن به ارگاسم می‌کاهد. تمرین تماس حسی، صمیمیت بین آن دو را افزایش داده و رابطه را لذت بخش‌تر می‌کند.

4. اعتماد به یکدیگر:

مطالعات نشان می‌دهد زوج‌هایی که در انجام رابطه جنسی صادق نیستند و از آن لذت نمی‌برند، بیشتر احساس نارضایتی می‌کنند. بنابراین از این که دیرتر ارضاء می‌شوید یا در رسیدن به ارگاسم مشکل دارید، با همسر خود صحبت کنید. اگر نسبت به بدن خود آگاه هستید و یا مسئله‌ای موجب ناراحتی شما می‌شود، با همسرتان در میان بگذارید.

5. درمان می‌کنند:

متخصص درمانگر رابطه جنسی در جلسات، به فرد در برقراری ارتباط بهتر، نشان دادن تمرینات لمسی و آموزش تحریک و میل جنسی کمک کرده و مشکلات موجود در صمیمیت بین آنها را بهبود می‌بخشد. اگر مشکلات شما از مسائل دیگر ناشی می‌شود، بطورکلی گفتگو درمانی نیز می‌تواند به نفع روابط زوجین باشد.

6. انعطاف‌پذیر هستند:

رابطه جنسی بطور طبیعی اتفاق نمی‌افتد‌. اینکه چه روشی را دوست دارید، چند وقت یک بار به رابطه جنسی نیاز دارید و اهمیت آن در همه افراد متفاوت است. میل جنسی و اولویت‌های فرد با گذشت زمان، افزایش سن، سلامت جسمی و فشارهای زندگی روزمره تغییر می‌کند. زوجینی که در نیازهای جنسی خود کنجکاو و انعطاف‌پذیر هستند، احساس بهتری نسبت به خود دارند و این امر زمینه‌ساز یک زندگی زناشویی بهتر است.

7. وقت صرف می‌کنند:

با افزایش سن، مدت بیشتری طول می‌کشد تا بدن به تحریکات جنسی پاسخ دهد. کاهش سطح تستوسترون در مردان مسن‌تر می‌تواند نعوظ را دشوار کند. کاهش استروژن در دوران یائسگی می‌تواند منجر به خشکی واژن و کند‌شدن تحریک در زنان شود. سعی کنید زمان کافی را با یکدیگر به لذت بردن از رابطه جنسی اختصاص دهید.

8. آزمودن:

آیا در زندگی جنسی با مشکل مواجه شده‌اید؟ از موقعیت‌ها، حرکات، لمس کردن و تحریکات مختلف برای لذت جنسی استفاده کنید. با به کار بردن تکنیک‌های جدید همچنین می‌توانید احساسات را افزایش دهید تا بیشتر به لذت جنسی برسید.

9. به شریک جنسی خود توجه می‌کنند:

تحقیقات نشان می‌دهد زوج‌هایی که به رضایت جنسی شریک زندگی خود اهمیت می‌دهند و از لذت فرد مقابل لذت می‌برند، بسیار خوشبخت‌ترند. این ویژگی می‌تواند به معنای رابطه جنسی بیشتر از اندازه‌ای است که به آن عادت دارند یا به معنی برقراری رابطه در زمان‌های مختلف است که طبیعی است و یا ایجاد میل جنسی در همسر است.

10. به دنبال جلب رضایت جنسی هستند:

انجام تمرین‌ها به نتیجه می‌رسد، وقتی کارهایی انجام می‌دهید که اندورفین در بدن افزایش می‌یابد؛ از جمله رابطه جنسی، ورزش، خنده، کارهای هنری یا هر فعالیتی که موجب شادی می‌شود‌، واکنش نشان دادن به فرد کمک می‌کند تا تحریک راحت‌تر را ایجاد و تقویت کند. 

11. از ابزار استفاده می‌کنند:

برخی افراد ممکن است استفاده از روغن برای کاهش خشکی و یا رسیدن به رضایت در هنگام رابطه جنسی را تایید کنند که برای ارضاء شریک جنسی خود به کمک نیاز دارند اما عکس این قضیه است. هرچه توجه شما به راحتی همسرتان و خودتان بیشتر باشد‌، تجربه بهتری خواهید داشت.

12. تلاش می‌کنند:

ممکن است به نظر اثرات منفی بر اخلاق فرد داشته باشد اما محققان دانشگاه تورنتو دریافتند زوجینی که معتقدند تلاش و کوشش در پیدا کردن جفت روحی، عامل اصلی یک زندگی جنسی عالی است، از داشتن یک روابط صمیمی‌تر برخوردارند.

13. پورن را محدود می‌کنند:

عکس‌ها یا نوشته‌های عاشقانه ممکن است فضای اتاق خواب را برای زوجین فراهم کند اما عادت زیاد نگاه کردن به عکس‌های پورن می‌تواند توانایی برخی مردان را در نعوظ و رسیدن به ارگاسم کاهش دهد. همچنین انتظارات غیرواقعی از رابطه جنسی را در زندگی واقعی ایجاد می‌کند و می‌تواند عزت نفس شریک زندگی را از بین ببرد و به رابطه آنها آسیب برساند.

14. حتما نباید به ارگاسم برسند:

در هر رابطه جنسی رسیدن به ارگاسم هدف نیست. به برخی فشار زیادی وارد می‌کند. لمس کردن به روش‌های وسوسه انگیز یا ارتباط به هر شکلی که برای شما و شریک زندگی‌تان مفید باشد، برای ایجاد رابطه کافی است.

15. یکدیگر را می‌شناسند:  

دانستن اینکه کدام ناحیه از بدن همسرتان حساس است می‌تواند در رسیدن به اوج رابطه جنسی بسیار کمک‌کننده باشد. بعضی افراد، معمولاً آقایان،‌ می‌توانند بلافاصله و بدون تحریک آمادگی پیدا کنند اما اغلب زنان، برای انجام رابطه جنسی باید تحریک شوند. سازگاری با این اختلافات می‌تواند رضایت زوجین را افزایش دهد.

مترجم: مهتا زمانی‌نیک 
منبع: WebMD
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو