چند راهکار برای جلوگیری از غمگینی و بی‌حوصلگی در همه گیری کرونا
8 دی 1399 ساعت: 12:10معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیام‌هایی آموزشی را به منظور جلوگیری از بروز «غمگینی و بی‌حوصلگی در همه گیری ویروس کرونا» منتشر کرد.
به گزارش سلامت به نقل از وبدا، با شیوع ویروس کرونا تجربه اضطراب و نگرانی طبیعی بوده و از طرفی در قرنطینه خانگی ماندن ممکن است باعث غمگینی، بی‌حوصلگی و ترس شود در همین راستا با انجام برخی امور به راحتی می‌توان از بروز این عوارض جلوگیری کرد.

معاونت بهداشت توصیه کرده است در دوران کرونا، در مورد احساس و نگرانی‌های خود با دوستان و خانواده صحبت کنید و از طریق تماس تلفنی و تصویری با عزیزانتان در ارتباط باشید.

در دوران شیوع این بیماری بهتر است انجام فعالیت‌های هرچند کوچک در منزل را فراموش نکنید؛ خود را سرگرم کرده و به فعالیت‌هایی مانند کتاب خواندن، فیلم دیدن و بازی که قبلا برای‌تان لذت‌بخش بوده بپردازید.

همچنین در ادامه این متن آموزشی ضمن تاکید بر اینکه ورزش در منزل و یا قدم زدن در مکانی خلوت را در این دوران هرگز پشت گوش نیندازید، عنوان شده نظم زندگی خود را مثل ساعت خواب و وعده‌های غذایی در ساعات مشخص، حفظ کنید.

بهتر است برنامه‌ریزی برای داشتن فعالیت بدنی روزانه را فراموش نکرده و برای یک روز یا یک هفته، هدف‌های کوچک برای خود تعیین کنید تا برای انجام آنها انگیزه داشته باشید.

بر اساس این توصیه‌ها هرگز به این موضوع که در آینده چه اتقافی رخ خواهد داد، فکر نکنید؛ روی «اکنون» و «اینجا» تمرکز کنید؛ روش‌های آرام‌سازی عضلانی را یاد بگیرید و به کار ببرید.

فراموش نکنید که همه گیری ویروس کرونا، دوره‌ای کوتاه و گذرا است بنابراین هرگز از الکل، سیگار، مواد مخدر و محرک برای مقابله با احساس و افکار منفی استفاده نکنید.

در صورت داشتن نشانه‌های آزاردهنده نظیر افکار منفی علی‌رغم به‌ کارگیری روش‌های خود مراقبتی، با پزشک، روانشناس یا روانپزشک مشورت کنید و بدون تجویز پزشک برای مقابله با احساس و افکار منفی از دارو استفاده نکنید.
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو