روزه پوستی بگیرید!
12 آذر 1399 ساعت: 23:9حالا که در قرنطینه هستیم بهترین زمان برای رژیم دادن به پوست و روزه‌دار کردن آن است. متخصصان پیشنهاد می‌کنند از این فرصت به دست آمده استفاده و سعی کنید برای مدتی اصلا از محصولات آرایشی استفاده نکنید.

 هدف تمرکز کردن روی توانایی‌های طبیعی پوست و کمک به آن برای بازسازی خود و رسیدن به شادابی است. در صورتی که پوست دچار آکنه و جوش باشد نیز این رژیم می‌تواند تا حدی به بهبود آن کمک کند. البته نباید مصرف داروها را قطع کرد و تنها باید مصرف مواد آرایشی را کنار گذاشت. 


حالا که از منزل خارج نمی‌شوید سعی کنید صورت خود را با آب ساده یا نهایتا حداقل مواد شیمیایی از جمله صابون و شامپو بشویید. هدف این است که اجازه دهیم اپیدرم به حالت طبیعی خود بازگردد. باید بپذیریم پوست ما توسط مواد فعال آنقدر تحریک می‌شود و منافذ پوست آنقدر با ترکیبات آرایشی مسدود شده است که نیاز به استراحت دارد.


به واسطه این درمان سم‌زدا در کمتر از دو هفته می‌توانید شاهد شادابی بیشتر پوست و کاهش جوش‌های سر سیاه، آکنه و سیاهی و تیرگی روی پوست باشید. به مرور پوست شفاف‌تر می‌شود، بافت آن بهبود می‌یابد و سد محافظتی پوست تقویت می‌شود. 


اما مراقب باشید. برای آنکه روزه‌داری موفقی را تجربه کنید باید این روش را با پوست خود تطابق دهید. اگر احساس می‌کنید پوست خشکی دارید یا پوست شما به کمی مراقبت نیاز دارد روال کار خود را با آن تنظیم کنید. 

 

در حالت عادی بهتر است اجازه دهید پوست بدون هیچ دخالتی چربی مورد نیاز خود را به دست آورد یا خشک شود اما در شرایطی که مرتب دست به آب می‌زنید یا از الکل استفاده می‌کنید و می‌ترسید پوست در مواجهه با این مواد خشک شود، می‌توانید از مرطوب کننده‌های طبیعی و پاک‌کننده‌های پوستی سبک استفاده کنید. 

 

ترجمه: سمیه مقصودعلی

منبع: grazia.fr

 

چطور بعد از آرایش کردن، کرم ضدآفتاب را تجدید کنیم؟​​​
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو