رعایت چند اصل بهداشتی برای آقایان
10 آبان 1399 ساعت: 14:8سوزش بعد از اصلاح، تعریق زیاد و نیز موهای زیرپوستی، از جمله موارد آزاردهنده‌ای است که اغلب مردان روزانه با آن روبه‌رو هستند. 

تیغ صورت‌تراشی بی‌عیب و نقص

 

برای اصلاح خوب لازم است که از تیغ‌های ژیلت یا ریش‌تراش خود به درستی مراقبت کنید. برای جلوگیری از اکسید شدن تیغه‌ها، آنها را چند دقیقه در یک روغن معدنی خیس کنید، سپس بعد از هر بار اصلاح، آن‌ها را با الکل تمیز نمایید. به یاد داشته باشید که اگر از ژیلت استفاده می‌کنید، تیغ آن را مرتب تعویض کنید تا خطر تحریک و صدمه به صورت و گردن کاهش یابد.

 

از زیربغل غافل نشوید

 

موهای زیربغل تله‌ای برای باکتری‌ها هستند که بوی بد بدن را تشدید می‌کنند. در طول تابستان از تراشیدن این موها برای خنک ماندن و نیز جلوگیری از شکل‌گیری رد عرق روی لباس‌های خود دریغ نکنید. 

 

سایت آمریکایی Readers Digest توصیه می‌کند برای از بین بردن این باکتری‌ها و خشک نگه داشتن زیربغل، می‌توانید از محصولات طبیعی مانند اسانس روغنی درخت چای، سرکه یا حتی الکل استفاده کنید.

 

پیشگیری از شکل‌گیری موهای زیرپوستی

 

به سبک قدیم از یک برس اصلاح استفاده کنید تا کف اصلاح، خامه‌ای‌تر شود، به این ترتیب پوست نرمتر و شکل‌گیری موهای زیرپوستی محدودتر خواهد شد. اگر کف اصلاح را دوست ندارید، روغن زیتون می‌تواند جایگزین خوبی برای آن باشد. 

 

همچنین می‌توانید از آب گرم و بخار حاصل از دوش کمک بگیرید. به این ترتیب بدون نیاز به هیچ محصولی، منافذ پوست باز می‌شود. 

 

وسیله ریش‌تراشی شما باید تیغه‌های تیزی داشته باشد و شما نیز باید آن را در جهت رویش موها به حرکت درآورید. بعد از پایان اصلاح، پوست صورت را به آرامی و به کمک یک کرم مرطوب‌کننده یا تسکین‌دهنده، به آرامی ماساژ دهید تا پوست به خوبی مرطوب شود.

 

پوست را خشک نگه دارید

 

رطوبت در پوست منبع بوی بد است. برای محدود کردن اثرات آن، به جای الیاف مصنوعی، لباس‌هایی با پارچه نخی انتخاب کنید. مدل‌هایی را انتخاب کنید که خیلی تنگ نباشند و به بدن اجازه نفس کشیدن بدهند. 

 

بعد از بیرون آمدن از حمام، روی پاها و لای انگشتان پا را کاملاً خشک کنید و قبل از پوشیدن جوراب، پودر جاذب بزنید.

 

ترجمه: عفت عباسیان

منبع: santemagazine.fr


برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو