_ دکتر محمدرفیع جلالی
هنوز درمان خاصی ویژه بیماری کرونا وجود ندارد
3 آبان 1399 ساعت: 18:8هنوز درمان خاصی که ویژه بیماری کرونا باشد وجود ندارد و تنها به درمانهای علامتی تکیه شده است.
گزینه های درمانی تحت مطالعه:

براساس شواهد حاصل از مطالعات آزمایشگاهی ، حیوانی و کلینیکی ، گزینه های درمانی زیر انتخاب شده است:    رمدسیویر؛ لوپیناویر / ریتوناویر؛ لوپیناویر / ریتوناویر با اینترفرون بتا -1a؛ و کلروکین یا هیدروکسی کلروکین.

- رمدسیویر قبلاً به عنوان یک دارو دردرمان ابولا مورد آزمایش قرار گرفت و نتایج امیدوارکننده در مطالعات حیوانی برای سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS-CoV)  و سندرم حاد تنفسی حاد ( SARS  ایجاد کرده است ، که همچنین توسط کورونا ویروس ها ایجاد می شوند ، نشان می دهد که ممکن است در بیماران مبتلا به COVID-19 تاثیر داشته باشد.

-  لوپیناویر / ریتوناویر    یک درمان مجاز برای HIV (ایدز) است. شواهد مربوط به COVID-19 ، MERS و SARS هنوز نشان نداده اند که این داروها می توانند نتایج بالینی را بهبود بخشیده یا از عفونت جلوگیری کنند. 

یک کارآزمایی با هدف شناسایی و تایید هرگونه فایده این داروها برای بیماران COVID-19 انجام شده است. در حالی که نشانه هایی از آزمایشات آزمایشگاهی وجود دارد مبنی بر اینکه این ترکیب ممکن است علیه COVID-19 موثر باشد ، تا کنون مطالعات بالینی در بیماران مبتلا به COVID-19 انجام نشده است.

- اینترفرون بتا  Interferon beta-1a در اصل برای درمان بیماری  "مولتیپل اسکلروزیس "استفاده می شود.

-  کلروکین و هیدروکسی کلروکین بسیار نزدیک هستند و به ترتیب برای درمان بیماری های مالاریا و روماتولوژی استفاده می شوند. در چین و فرانسه ، مطالعات کوچک برخی از نشانه های احتمالی کلروسین فسفات را در برابر ذات الریه ناشی از COVID-19 ارائه داده اند اما نیاز به تایید از طریق آزمایشات تصادفی دارند.( سازمان بهداشت جهانی)

بنابرای  از نظر علمی میشود گفت که  در حال حاضر؛ هیچ داروی موثری بر علبه کرونا وجود ندارد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو