قابل توجه آقایان:
در دوران کرونا ریش نگذارید
15 مهر 1399 ساعت: 23:7از ابتدای شیوع کرونا به مردان توصیه شده است از گذاشتن ریش خودداری کنند زیرا ریش مانع از قرار گرفتن درست و کامل ماسک روی صورت می‌شود. 

در فرانسه از کارکنان مراکز بهداشتی خواسته شد ریش خود را بتراشند تا ماسک به خوبی به پوست بچسبد. دلیل این موضوع احتمال بالای پنهان شدن میکروب و ویروس در میان موهاست.

 

مردان به‌طور متوسط روزانه 60 بار موهای صورت خود را لمس می‌کنند. در این شرایط ویروس کووید-19 می‌تواند به سادگی در میان موهای صورت نفوذ کرده و برای چندین ساعت در ریش زندگی کند. به عبارتی وقتی ریش دارید به‌ویژه اگر ریش‌تان پر پشت و ضخیم باشد در مقایسه با پوست بدون مو بیشتر در معرض آلودگی و ابتلا به بیماری قرار دارید. 

 

 از سوی دیگر ماسک نمی‌تواند با وجود ریش پوشش‌دهی عالی داشته باشد. پس اگر ریش دارید باید ماسک دست ساز و پارچه‌ای بدوزید تا ابعاد مناسب صورت شما داشته باشد. 

 

ماسک را باید به‌طور مرتب با آب 60 درجه شست و قبل از شست‌وشو مطمئن شد مویی روی آن باقی نمانده باشد. 

 

چطور در دوران کرونا از ریش‌ها مراقبت کنیم؟

 

هر روز و هر باری که از خانه خارج می‌شوید و بازمی‌گردید باید صورت، ریش و سبیل خود را با آب و صابون بشویید اما بهترین کار این است که چهره خود را تغییر دهید و در دوران کرونا اصلا ریش نداشته باشید. 

 

اگر ریش پر پشت و ضخیمی دارید مراقب باشید تا تراشیدن آن باعث زخم نشود زیرا این مسئله خود می‌تواند خطرساز باشد. 

 

سعی کنید ریش خود را در حمام و با کمک کف اصلاح زمانی که موها نرم شده است اصلاح کنید. از کف اصلاح و تیغ مناسب استفاده کنید که حاوی مواد ضدباکتری و ضدمیکروبی باشد تا احتمال فولیکولیت کاهش یابد. 


همچنین بهتر است به جای آنکه ریش پر پشت را از ابتدای امر با تیغ کوتاه کنید از قیچی و ماشین برای کم‌حجم کردن آن کمک بگیرید و به جای الکل از مرطوب‌کننده‌ها استفاده کنید. 

 

اگر تا به‌حال ریش داشتید و حالا تصمیم گرفتید ریش خود را کوتاه کنید حتما از کرم ضدآفتاب استفاده کنید زیرا ریش از پوست در برابر آفتاب محافظت می‌کند و اگر ریش خود را تراشیدید لازم است در وهله اول از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب بین ساعات 12 تا 14 بعد از ظهر خودداری کنید و حتما از کرم ضدآفتاب کمک بگیرید. 

 

ترجمه: سمیه مقصودعلی

منبع: .santemagazine.fr
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو