دانشمندان: بدن مبتلایان ۴ ماه پس از بهبود همچنان پادتن کرونا دارد
31 شهریور 1399 ساعت: 23:6نتیجه تحقیق جدید دانشمندان نشان می‌دهد سطح پادتن بیماری «کووید- ۱۹» در بدن بیش از ۹۰ درصد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در ایسلند پس از ابتلا افزایش یافته و تا 4 ماه پس از بهبود ثابت مانده است.
یافته‌های جدید محققان در مورد میزان پادتن (آنتی‌بادی) در بدن بهبودیافتگان از بیماری «کووید- ۱۹» چند روز پیش منتشر شد. نتیجه تحقیق‌هایی که پیش از این منتشر شده بود نشان می‌داد سطح پادتن در بدن بهبودیافتگان طی چند ماه به شدت کاهش یافته بود. امری که نگرانی‌هایی در زمینه ایجاد ایمنی در برابر نوع جدید ویروس کرونا پدید آورده بود.

دانشمندان در تحقیق جدید سطح پادتن بیماری «کووید- ۱۹» را در بدن بیش از ۳۰ هزار نفر از شهروندان ایسلند اندازه گرفتند. آنها براساس نتیجه بررسی‌های خود تخمین می‌زنند که حدود یک درصد جمعیت ایسلند تاکنون به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. به گفته محققان، ابتلای ۵۶ درصد از این افراد به وسیله آزمایش «پی‌سی‌آر» (PCR) تایید شده بود. این در حالی است که ۳۰ درصد آنها نیز به وسیله آزمایش پادتن دریافتند پیش از این به ویروس جدید کرونا مبتلا شده بودند. نتیجه پژوهش دانشمندان نشان می‌دهد سطح پادتن در بدن ۹۱ درصد از کسانی که ابتلای آنها به «کووید- ۱۹» به وسیله آزمایش «پی‌سی‌آر» تایید شده بود تا 2 ماه بعد افزایش می‌یافته است. این در حالی است که سطح پادتن در بدن آنها پس از این مدت ثابت باقی مانده است. با این وجود محققان تاکید می‌کنند هنوز مشخص نیست پادتن تولیدشده مانع از ابتلای مجدد بهبودیافتگان به بیماری «کووید- ۱۹» خواهد شد یا نه.

نتیجه تحقیق جدید دانشمندان در نشریه «مجله پزشکی نیوانگلند» منتشر شده است. آنها از بررسی‌های خود نتیجه گرفته‌اند اندازه‌گیری سطح پادتن می‌تواند جایگزینی برای آزمایش‌های ابتلا به ویروس جدید کرونا باشد و به درک بهتر از وضعیت شیوع بیماری «کووید- ۱۹» در جوامع کمک کند.

منبع: یورونیوز
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو