آرایـش در دل گـرمـا
24 شهریور 1399 ساعت: 21:6اگر شما هم جزو افرادی هستید که تغییر فصل و افزایش دما لذت آرایش را به کامتان تلخ می‌کند باید بدانید که کافی است اندکی انعطاف به خرج داده و سبک آرایش‌تان را تغییر دهید.
 در این روزها با گرمای زیاد دیدن صحنه‌هایی مانند ریختن ریمل زیر چشم‌ها، تکه‌تکه شدن کرم‌پودر، محو شدن سایه و برق افتادن پوست امری عادی است چون گرما و تابش بی‌امان خورشید به آرایش صورت رحم نمی‌کند و اگر کاربلد نباشید صورتتان را به هم می‌ریزد، بنابراین در این روزها باید مدل آرایش کردنتان را عوض کنید.

آرایش صورت در اوج گرما

آرایش تابستانی باید به گونه‌ای باشد که صورت تر و تازه به نظر بیاید. درست است در فصل زمستان برای حفظ پوست از سرمای بی‌امان مجبور می‌شوید صورتتان را با انواع کرم‌ها بپوشانید اما زمستان به سر رسیده و ورق برگشته است. این روزها در استفاده از لوازم آرایشی باید کمی ظرافت به خرج دهید و لوازم سبک‌تری انتخاب کنید.

هدف این است که رنگ و روی‌تان درخشان و زیبا باشد بنابراین آرایش نود یا همان ملایم یا به‌طور کلی بی‌آرایشی بهترین گزینه است. زمانی که خورشید بی‌امان می‌تابد، پوست برق می‌زند و به سرعت چرب می‌شود.

بهترین ترفند برای مقابله با این مشکل استفاده از ضدآفتاب مات‌کننده روی کرم مرطوب‌کننده است چون باعث محدود شدن تولید سبوم (چربی طبیعی پوست) می‌شود. اکیدا توصیه می‌شود از زدن کرم‌پودرهای مایع بپرهیزید چون گرما باعث روان و تکه‌تکه شدن آن روی صورت می‌شود.

بهتر است از انواع پنکیک‌ها استفاده کنید چون علاوه بر قدرت پوشانندگی خوبی که دارند رنگ و رویتان را طبیعی جلوه می‌دهند. همچنین لازم است به خوبی به پوست پودر بزنید تا ظاهری یکدست و به‌ویژه مات پیدا کند. ترفندی که حرفه‌ای‌ها به کار می‌برند این است که ابتدا از پنکیک‌های شفاف استفاده می‌کنند و در نهایت مقداری پودر برنزه‌کننده و مقدار کمی رژگونه می‌زنند تا زیبایی چهره تضمین شود. با همین کارهای ساده می‌توانید پوستی باطراوت و البته سبک داشته باشید.

آرایش چشم‌ها در گرمای تابستان

برای آرایش چشم‌ها در روزهای نفس‌گیر تابستان رنگ‌های تیره را فراموش کنید و سراغ رنگ‌های شاد و «ترند» این روزها بروید. اعتماد به نفس داشته باشید و از رنگ‌های روشنی مثل سبز، نارنجی، آبی، بنفش و حتی زرد استفاده کنید. استفاده از سایه، خط‌چشم یا ریمیل با رنگ‌های روشن، چشم‌ها را با نشاط کرده و به افزایش شادی و حال خوب‌تان کمک می‌کند. مهم‌ترین کار برای آرایش چشم‌ها، زیرسازی است. با این‌کار سایه روی چشم ثابت شده و ماندگاری آن در طول روز بیشتر می‌شود.

همچنین توصیه می‌شود از محصولات «واترپروف» یا همان ضدآب استفاده کنید. در این‌صورت با وجود گرما نیز آرایش ماندگارتر و تمیزتری خواهید داشت.

آرایش لب‌ها در گرمای تابستان

آرایش تابستانی را با آرایش لب‌ها به پایان می‌رسانیم. بهتر است در این روزهای گرم به جای رژلب‌های پررنگ که روی لب‌ها می‌ماسند و ترک برمی‌دارند از یک برق‌لب روشن استفاده کنید اما اگر نمی‌توانید از رژلب صرف‌نظر کنید یک ترفند ساده برای ماندگاری بیشتر آن داریم: بعد از زدن رژلب مقداری پودر روی آن بزنید.

به‌طور خلاصه باید بگوییم که هنگام افزایش دمای هوا آرایش‌های ساده و سبک را انتخاب کنید. از لوازم چرب و سنگین بپرهیزید و سراغ رنگ‌های شاده به‌ویژه برای آرایش چشم‌ها بروید. البته به شرطی که از محصولات ضدآب استفاده کنید. در نهایت برای تکمیل زیبایی‌تان یک مدل موی تابستانی انتخاب کنید و از روزهای گرم لذت ببرید.

ترجمه: فاطمه مهدی‌پور
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو