میسلار واتر چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟
محلولی برای زدودن آلودگی‌ها
16 شهریور 1399 ساعت: 14:6میسلار واتر مایعی بی‌رنگ و اغلب بی‌بو است که نرمی و لطافت خارق‌العاده‌ای به پوست می‌بخشد. با این حال خیلی از ما خرید این محصول آرایشی-بهداشتی را پول دور ریختن می‌پنداریم چون برایمان این معنی را می‌دهد که داریم پول یک بطری آب را می‌دهیم البته به قیمت 50 برابر.
 این تصور اصلا درست نیست چراکه میسلار واتر واقعا برای پوست خوب است. به همین دلیل در ادامه به شما می‌گوییم که میسلار واتر چیست؟ دقیقا از چه تشکیل شده است؟ چه فوایدی برای پوست دارد؟ آیا وجود آن روی میز آرایش نسبت به انواع مشابهش می‌ارزد یا نه؟ و... پس تا انتهای این مقاله با ما باشید.

میسلار واتر چیست؟

میسلار واتر یا میسلار کلینزینگ واتر، محلولی با پایه آبی است که فقط خاصیت آب ساده را ندارد بلکه این محلول ساده تاثیرات شگرفی بر پوست می‌گذارد، از جمله زدودن هر‌گونه آلودگی از پوست.

کارکردهای میسلار واتر

 نرم‌کردن پوست
 پاک کردن پوست
 زدودن بافت مرده
 زدودن هر‌گونه آلودگی از سطح پوست
 زدودن سبوم (چربی) اضافه از پوست
 زدودن عرق از پوست
 زدودن خرده‌های چسبنده ریمل از زیر چشم
 زدودن ذرات چسبنده کرم‌پودر از پوست

میسلار واتر در خود چه دارد؟

میسل در اصطلاح شیمیایی به گوی‌های کوچکی گفته می‌شود که کنار هم جمع شده‌اند، یک دسته کروی بزرگ‌تر را تشکیل داده و در یک محلول پخش شده‌اند. این دسته پر از کره یا میسل می‌تواند با برخی مواد وارد پیوند شود. میسلار واتر هم، همان‌طور که از اسمش پیداست، محلولی پر از میسل‌های کوچک است.

میسلار واتر از کجا آمده است؟

از پاریس. قدیم‌ها مردم پاریس متوجه شده بودند که آب شهر پاریس، خیلی پوست آنها را خشک و زبر می‌کند و استفاده از منابع آب پاریس برای پوست واقعا بد بود. کم‌کم تاجرانی که در صنعت آرایش مشغول بودند، محلولی برای شستشوی صورت ابداع کردند که دیگر پوست را خشک نکند. بعدها فروش این محصول به دیگر بخش‌های اروپا گسترش پیدا کرد، از اقیانوس‌ها گذشت و به آمریکا رسید و حالا در فضای مجازی یکی- دو سالی است که در ایران هم محبوب شده است.

میسل‌ها برای پوست مفیدند؟

همان‌طور که گفتیم، میسل‌ها می‌توانند با برخی مواد، پیوند تشکیل بدهند. در مورد پوست، میسل‌های میسلار واتر با رسیدن به سطح پوست سراغ مولکول‌های آلودگی، چربی کثیف و پوست‌های مرده می‌روند. میسل‌ها، مولکول‌های آلودگی روی پوست را دوره می‌کنند، آنها را گیر می‌اندازند و با خود از روی پوست برمی‌‌دارند.

خب صابون هم که همان کار میسلار واتر را می‌کند!

صابون هم تا حدودی با برقراری پیوند سست با مولکول‌های آلودگی، آنها را از پوست پاک می‌کند اما یک مشکل عمده دارد؛ صابون پوست را خشک می‌کند. حدس بزنید چه می‌خواهیم بگوییم، بله! میسلار واتر نه‌تنها آلودگی را از پوست می‌بَرد، بلکه سبب نرمی آن می‌شود و اصلا پوست را خشک نمی‌کند. به عبارتی میسلار واتر نقص عمده صابون که تمام روغن‌های طبیعی متشرحه از پوست را می‌شست و می‌برد را برطرف کرده است.

من محلول کلینزر دارم، همان کافی نیست؟

نه! باید یک میسلار واتر هم بخرید. اثربخشی میسلار واتر به دلیل میسل‌های پخش‌شده در آن است. بنابراین نمی‌توانید از یک کلینزر ساده، توقع اثربخشی خارق‌العاده میسلار واتر را داشته باشید.

قدرت پاک‌کنندگی میسلار واتر چقدر است؟

تقریبا 2برابر. میسلار واتر می‌تواند سمج‌ترین ذرات آلودگی را از پوست شما پاک‌ کند. حتما دیده‌اید، وقتی کرم‌پودرهای گریم را می‌زنید و صورت‌تان را پاک می‌کنید، صبح بعد از بلند شدن رو بالشی‌تان پر از لکه کرم‌پودر شده است! برای رفع این مشکل باید به این محلول کارآمد یعنی میسلار واتر روبیاورید. میسلار واتر ذرات ریز و چسبنده کرم‌پودر را به راحتی از پوست پاک می‌کند.

میسلار واتر چطور پوست را سالم نگه می‌دارد؟

میسلار واتر با مکانیسم پاک‌کنندگی غیرصابونی پروتئین‌ها و روغن‌های طبیعی پوست را حفظ می‌کند و به لایه محافظ پوست آسیب نمی‌رساند. در نتیجه استفاده مداوم از آن به جای صابون، سبب شادابی و جوانی پوست می‌شود.

میسلار واتر از چه تشکیل شده است؟

میسلار واتر محلول آبی کارآمدی حاوی گلیسیرین و سورفکتانت‌های ملایم است. مولکول‌های سورفکتانت کنار هم اجسام کروی ریزی به‌نام میسل را تشکیل می‌دهند که در بالا، نحوه عملکردشان را توضیح دادیم. برای درک بیشتر نحوه عمل میسلار واتر باید بگوییم که میسل‌های این محلول آبی از نظر شیمیایی دو بخشی‌اند:

 آب‌دوست
 چربی‌دوست

به این ترتیب سرهای چربی‌دوست میسل‌ها به انواع مولکول‌های آلودگی، که ماهیت چربی دارند، می‌چسبند. از طرفی سر آب‌دوست هم دارند. بخش آب‌دوست که با پیوندهای آب درگیر است، قسمت چربی‌دوست را که به انواع آلودگی چسبیده است با خود به سمت مولکول‌های آب می‌کشاند. به همین لطافت، میسلار واتر انواع چربی، مواد آرایشی، عرق و خلاصه کثیفی را از روی پوست شما بلند می‌کند.

آیا میسلار واتر را باید آب‌کشی کنیم؟

شاید فکر کنید، بعد از استفاده از میسلار واتر باید صورت را آب‌کشی کنید. این تصور غلط است و خبر خوش این‌که نیازی نیست بعد از کشیدن پنبه آغشته به میسلار واتر صورت را یک‌بار دیگر با آب بشویید زیرا مواد موثر میسلار واتر آنقدر ملایم‌اند که ضرری برای پوست ندارند و نیازی نیست از روی پوست شسته شوند.

میسلار واتر را چطور استفاده کنم؟

برای استفاده از میسلار واتر باید ابتدا با محلول‌های پاک‌کننده آرایش، آرایش‌تان را پاک کنید، سپس:

1. یک گلوله پنبه تمیز بردارید.
2. مقداری میسلار واتر روی آن بریزید.
3. حالا تمیزکاری را شروع کنید.
4. پنبه را به آرامی روی پوست‌تان بکشید.
5. کار شما با میسلار واتر زمانی تمام شده که آلودگی جدیدی به پنبه نچسبد.

منابع: ,realsimple.com
allure.com, garnierusa.com
ترجمه: یاسمین ثریا
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو