سلامت؛ چه چیزهایی را مردان می‌توانند از زنان بیاموزند
12 شهریور 1399 ساعت: 10:6مردان کمتر از زنان به فکر سلامت خود هستند، اما اگر زنان را الگوی خود قرار دهند، ممکاست وضعیت بهتری پیدا کنند.
از جمله درس‌هایی که مردان از زنان می‌توان بگیرند، می‌‌توان به این موارد اشاره کرد:

- بیشتر استراحت کنید:

زنان معمولاً بیشتر از مردان می‌خوابند. بسیاری از افراد حداقل 8 ساعت در شبانه‌روز می‌خوابند. زن و مرد هر دو بین 7 تا 9 ساعت در شبانه‌روز نیاز به خواب دارند. برای کمک به این امر، اتاق خواب باید تاریک و خنک باشد و وسایلی مانند تلفن، لپ‌تاب و تلویزیون را در بخش دیگری از خانه  قرار دهید. 

- با دوستان خود همراه باشید:  

به هر دلیلی با دوستانتان دور هم جمع شوید. چطور است؟ این کار می‌تواند چند سال به عمر شما اضافه کند. زنان تمایل دارند دوستان بیشتری داشته باشند. با گروه دوستان بیشتر می‌توانید لذت ببرید و به آنها اعتماد کنید.

- عادت‌های بد را کنار بگذارید:

حدودا از هر 100 نفر انسان بالغ  20 نفر سیگار می‌کشد، در حالی که فقط 15 نفر از آنها زن هستند. روزانه چند بسته سیگار می‌کشید یا هر چند وقت یکبار سیگار می‌کشید؟ وقت آن است که با پزشک در مورد چگونه ترک آن مشورت کنید.

- مطمئن‌تر برانید:

حدس می‌زنید کدام جنسیت بیشتر در رانندگی ریسک می‌کند. مردان معمولاً کسانی هستند که کمربند ایمنی نمی‌بندند، با سرعت رانندگی می‌کنند و انگار که می‌جنگند. قبل از اقدام به رانندگی سرعت خود را کم کنید و حواستان باشد که دوربین‌ها سرعت شما را می‌بینند.

- مراقب پوست خود باشید:

مردان مدت زمان بیشتری را در آفتاب می‌گذرانند اما احتمال اینکه کرم ضدآفتاب را به درستی استفاده کنند، کمتر است یا اصلا استفاده نمی‌کنند. به اندازه کافی کرم ضدآفتاب مصرف کنید و هر 2 ساعت یکبار آن را تمدید کنید.

- به تغذیه خود توجه کنید:

غذای سالم بدن را سالم می‌کند. مردان گوشت بیشتری می‌خورند، در حالی که زنان بیشتر میوه و سبزیجات مصرف می‌کنند. مردان به احتمال زیاد از تخم‌مرغ، صدف و تقریباً از گوشت گاو بیشتر استفاده می‌کنند. واقعیت این است، بعضی از مردان اصلا سبزیجات نمی‌خورند ولی این شیوه تغذیه اصلا صحیح نیست.

- دست‌های خود را بشویید:

دستگیره در توالت را لمس نکنید. زنان بیشتر از مردان و به ویژه بعد از استفاده از یک سرویس بهداشتی عمومی، دست خود را  می‌شویند. این امر باعث می‌شود تا میکروب‌هایی که باعث بیماری می‌شوند، وارد بدنتان نشوند. به علاوه، زنان بسیار بیشتر از مردان از صابون استفاده  می‌کنند. 
حرف آخر : اگر نمی‌خواهید سرما بخورید، آنفلوانزا یا به بیماری بدتری مبتلا شوید، دستتان را بشویید.

- به طور منظم به پزشک مراجعه کنید:

یکی از راه‌های سالم ماندن، این است که به پزشک مراجعه کنید. مردان تقریباً دو برابر زنان احتمال دارد که بگویند در یک سال گذشته به پزشک مراجعه نکرده‌اند. کار خود را سخت نکنید. از پزشک بپرسید که چند بار در سال باید مراجعه کنید و برای سن شما چه آزمایشاتی را پیشنهاد می‌کند. سپس وقت ملاقات بگذارید و مراحل درمان را بگذرانید.

- ذهن خود را سالم نگه دارید: 

ممکن است که زنان بیشتر از مردان دچار افسردگی شوند و شانس بهبودی برای کمک به زن‌ها بیشتر است. مردان در چنین مواقعی در اولین قدم، به پزشک یا یک متخصص بهداشت روان مراجعه می‌کنند. برای مراجعه  هرچه زودتر اقدام کنید تا سریع‌تر به احساس بهتری برسید.  

مترجم: مهتا زمانی‌نیک 
منبع: WebMD
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو