کرونا در جهان شمار مبتلایان از نیم میلیون نفر گذشت
8 فروردین 1399 ساعت: 13:1تا جمعه 8 فروردین، بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی دولت‌ها، تعداد کل مبتلاشدگان به کووید ۱۹ از نیم میلیون نفر فراتر رفت که از این تعداد بیش از ۱۲۰ هزار نفر از مبتلایان حالشان خوب شده و حدود ۲۳ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

واشنگتن: هیچ تغییر و یا تخفیفی در تحریم‌های ایران اعمال نشده است

با وجود ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر تلاش برای رفع برخی محدودیت‌های تحریمی در شرایطی که ایران درحال مبارزه با کرونا است، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اذعان کرد که هیچ تغییری در تحریم‌های ایران اعمال نشده است.
به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با روزنامه سعودی الشرق الاوسط گفت: فشارهای حداکثری علیه ایران تداوم دارد و هیچ تغییر و یا تخفیفی در تحریم های ایران انجام نشده است

آمار جهانی مبتلایان به کرونا از نیم میلیون نفر گذشت

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی دولت‌ها، تعداد کل مبتلاشدگان به کووید ۱۹ از نیم میلیون نفر فراتر رفت که از این تعداد بیش از ۱۲۰ هزار نفر از مبتلایان حالشان خوب شده و حدود ۲۳ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.
به گزارش ایسنا،‌ چین، ایتالیا، آمریکا به لحاظ بیشترین موارد ثبت‌شده از مبتلایان به این ویروس به ترتیب سه کشور نخست هستند و ایتالیا با حدود ۸۲۰۰ کشته، بیشترین تلفات را داشته است.

افزایش جهانی تلفات کووید-۱۹ و چالش کشورها برای تجهیز بیمارستان‌ها

همزمان با افزایش جهانی تلفات بیماری کووید- ۱۹ آمریکا و کشورهای اروپایی با چالش تجهیزات بیمارستانی و پزشکی برای مقابله با این بیماری مواجه شده اند.

به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، افزایش شمار قربانیان کروناویروس در کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا و انگلیس و همچنین ایالات متحده، مقامات این کشورها را برای آماده کردن تخت‌های بیمارستانی بیشتر در مناطقی با شیوع بالا و فراهم کردن تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای تامین ایمنی کارکنان بخش سلامت به تقلا انداخت و دچار مشکل کرد.

ایتالیا؛ به گفته نخست وزیر ایتالیا، این کشور با بدترین بحران از زمان جنگ جهانی دوم روبروست. با انباشته شدن اجساد قربانیان در بیمارستان‌ها، کلیساها و سردخانه‌های ایتالیا و با درخواست کارکنان بخش سلامت برای کمک بیشتر، نشانه‌ای از موفقیت ایتالیا در مهار رشد شیوع کروناویروس به چشم نمی‌خورد. شمار جانباختگان ایتالیا از مجموع قربانیان چین هم فراتر رفته است.

آمریکا، در آمریکا هم شرایط عادی نیست و تنها در نیویورک شمار مبتلایات، ۵ درصد آمار جهانی است. آنتونی فاوچی، متخصص ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا در اظهاراتی گفت: امیدوارم که ایالات متحده در مبارزه با کروناویروس مسیر مشابه ایتالیا را طی نکند. لازم است اقدامات سختگیرانه‌ای مانند محدودیت‌های مسافرتی، بسته شدن مدارس، تعطیلی بسیاری از کسب و کارها و رعایت فاصله اجتماعی باید برای مدت زمان بیشتری در کشور ادامه داشته باشد.

شهردار نیویورک نیز گفت: شرایط فقط رو به بدتر شدن می‌رود. نیویورک به شدت نیازمند دستگاه‌های تنفس مصنوعی و سایر تجهیزات و کارکنان پزشکی است. بارها از ارتش آمریکا درخواست کرده‌ام که برای کمک بسیج شود اما هیچ پاسخی دریافت نکرده‌ام.

در چندین ایالت آمریکا به ساکنان دستور داده شده که در خانه بمانند.

بریتانیا؛ در انگلیس کارکنان برخی از بیمارستان‌ها از کمبود دستگاه‌های تنفس مصنوعی و تجهیزات حفاظتی مانند ماسک، عینک‌، دستکش و لباس‌های محافظتی شکایت دارند. تقریبا ۴۰۰۰ نفر از کارکنان پزشکی در نامه‌ای به ساندی تایمز هشدار دادند که پزشکان و پرستاران خدمات بهداشت ملی جان خود را از دست خواهند داد اگر که تجهیزات بهتری دریافت نکنند.
اعلام آمادگی چین برای کمک به آمریکا در غلبه بر کرونا؛ "همکاری تنها گزینه است"

رئیس جمهور آمریکا امروز جمعه اعلام کرد با همتای چینی خود یک گفت‌وگوی تلفنی انجام داده و در این گفت‌وگو «با جزئیات فراوان» درباره بحران شیوع ویروس کرونای جدید در جهان که تا کنون بیش از 24 هزار کشته به جا گذاشته بحث داشته است. همزمان رئیس جمهور چین گفت در این تماس آمادگی‌اش را برای کمک به آمریکا در غلبه بر گرونا اعلام کرده است.
۲۰۰ سالن سینما در شانگهای بازگشایی می‌شوند

چین؛ شانگهای به عنوان پایتخت تجاری چین، اولین شهری خواهد بود که با گذر از بحران ویروس کرونا در این کشور درهای سینماهای خود را به روی مخاطبان باز می‌کند.
به گزارش هالیوود ریپورتر، بیش از ۲۰۰ سالن سینمایی در شهر شانگهای چین از روز شنبه دوباره فعالیت عادی خود را از سر می‌گیرند.
شانگهای اولین کلانشهر چین خواهد بود که پس از بازگشایی آزمایشی چند سالن در شهرهای کوچک، به شکل وسیع اقدام به بازگشایی سالن‌های سینمایی خود می‌کند

.
پس از ۳ روز اولین مورد ابتلا به کرونا با منشا داخلی در چین شناسایی شد

در حالی که شمار افراد آلوده به کروناویروس جدید در آمریکا از چین فراتر رفت و به بیش از ۸۵ هزار نفر رسید با این حال چین پس از چند روزی که مورد جدید ابتلا با منشا داخلی نداشت، یک مورد را ثبت کرد.
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو