چطور بعد از آرایش کردن، کرم ضدآفتاب را تجدید کنیم؟
23 مرداد 1399 ساعت: 19:5امروزه دیگر همه می‌دانند محصولات ضدآفتاب، بخش مهمی از رژیم مراقبتی پوست را تشکیل می‌دهند و اهمیت زیادی هم برای برنامه ضدپیری پوست دارند. 
 اثربخشی محصولات ضدآفتاب هم زمانی به سطح مطلوب می‌رسد که این محصولات چند بار در طول روز تجدید شوند بنابراین نباید با یک بار استفاده از ضدآفتاب‌ها در طول روز انتظار اتفاق خاصی را داشته باشید اما بعضی افراد فکر می‌کنند پس از آرایش کردن دیگر هیچ راهی برای تجدید محصولات ضدآفتاب وجود ندارد و درنتیجه از این کار مهم صرف‌نظر می‌کنند.

ما نگرانی شما را درباره به‌هم‌ریختگی ترکیبات آرایشی روی صورت پس از تجدید ضدآفتاب درک می‌کنیم اما تجدید ضدآفتاب‌ها تقریبا به اندازه استفاده اولیه از آنها مهم است. ضمن اینکه استفاده مجدد از ضدآفتاب‌ها پس از آرایش کردن واقعا امکان‌پذیر و شدنی است و حتی فواید چندمنظوره‌ای دارد. در ادامه درباره این موضوعات بیشتر توضیح خواهیم داد.

نحوه تجدید ضدآفتاب پس از آرایش کردن

اگر پوست شما چرب است...

در دنیای محصولات آرایشی، پوست‌های چرب همیشه هماهنگی خوبی با پودر صورت دارند و خوشبختانه سازگاری پوست‌های چرب با ضدآفتاب‌های SPF نیز در سطح مطلوبی قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه پایه آرایش برای پوست چرب را پودر صورت تشکیل می‌دهد، برای تجدید ضدآفتاب از پودرهای دارای SPF و مات استفاده کنید که کاربرد کاملا راحتی هم دارند. برای استفاده از پودرهای SPF ابتدا باید پودر را با کمک یک براش به سمت داخل پوست فشار دهید و سپس آن را پخش کنید تا از پوشش حداکثری آن مطمئن شوید. در پایان هم تکه‌های اضافی پودر را پاک‌سازی کنید. اگر پوست شما در طول روز بیش از حد چرب می‌شود و حالت مطلوب ترکیبات آرایشی را از بین می‌برد، می‌توانید از این مشکل به‌عنوان فرصتی برای پوشش‌دهی صورت با ترکیبات آرایشی و همچنین تجدید ضدآفتاب استفاده کنید. البته برای این کار باید سراغ‌های پودر صورت فشرده بروید تا به نتیجه بسیار بهتری برسید.

اگر پوست شما خشک یا ترکیبی است...

پوست خشک، برخلاف پوست چرب، به محصولات مرطوب نیاز دارد، بنابراین استفاده از پودرهای صورت برای این نوع پوست‌ها می‌تواند به برجسته‌سازی تکه‌های خشک پوست منتهی شود. به همین دلیل، افراد دارای پوست خشک باید سراغ اسپری‌های مرطوب‌کننده و محافظتی دارای SPF بروند تا هم رطوبت‌رسانی مطلوبی برای پوست به انجام برسد و هم این پوست‌ها در برابر پرتوهای خورشیدی آسیب‌پذیری کمتری داشته باشند.

فقط موقع استفاده از این اسپری‌ها به پوشش‌دهی تمامی قسمت‌های صورت توجه داشته باشید. افراد دارای پوست ترکیبی هم به استفاده همزمان از پودر صورت SPF و اسپری SPF متناسب با قسمت‌های چرب و خشک پوست صورت نیاز دارند، البته باید در این کار دقت داشته باشند تا به نتیجه خوبی برسند.

اگر پوست شما حساس است...

پوست‌های حساس معمولا با استفاده از چند محصول مختلف (مانند ضدآفتاب، مرطوب‌کننده، فونداسیون و...) دچار جوش‌های پوستی و انسداد روزنه‌های پوستی می‌شوند، بنابراین بهترین کار برای پوست‌های حساس، استفاده روزانه از مرطوب‌کننده‌های چندکاره دارای SPF است تا مانع از بروز چنین مشکلاتی شود. افراد دارای پوست حساس پس از آرایش باید با توجه به طیف پوستی خودشان، از پودر SPF یا اسپری صورت SPF برای تجدید ضدآفتاب کمک بگیرند.

ترجمه: راضیه فیضی
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو