بلایی که کم خوابی سر بدن می‌آورد
22 مرداد 1399 ساعت: 09:5کمبود خواب وقتی اتفاق می‌افتد که به طور مداوم میزان خواب توصیه شده را دریافت نکنید، که شبانه ۷ تا ۸ ساعت است. این وضعیت باعث عوارض فیزیولوژیک شدیدی در بدن انسان می‌شود.
به گزارش سلامت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تا به حال از خودتان پرسیده اید اگر کم خوابی داشته باشید چه اتفاقی برای بدنتان رخ می‌دهد؟ این موضوعی است که می‌تواند بسیار مهم باشد چرا که اغلب ما به دلیل مشغله زیاد روزمره خود به اندازه کافی استراحت نمی‌کنیم.

کمبود خواب وقتی اتفاق می‌افتد که به طور مداوم میزان خواب توصیه شده را دریافت نکنید، که شبانه ۷ تا ۸ ساعت است. این وضعیت باعث عوارض فیزیولوژیک شدیدی در بدن انسان می‌شود.

ریسک ابتلا به سرطان افزایش می‌یابد


کاهش خواب در طولانی مدت با افزایش تشکیل تومور همراه است و ممکن است خطر سرطان را افزایش دهد. یکی از دلایل این امر ممکن است این باشد که ملاتونین در هماهنگی بسیاری از جنبه‌های عملکرد سلول و ترمیم بافت عملکرد قابل توجهی دارد.

کاهش عمر


خواب ضعیف حتی می‌تواند طول عمر ما را کاهش دهد. کمبود خواب به شدت بر کیفیت زندگی ما موثر است و به عبارتی کیفیت زندگی ما را کاهش می‌دهد و در نهایت همین موضوع منجر به کاهش عمر می‌شود.

افزایش فراموشکاری

کمبود خواب به شدت روی توجه و تمرکز موثر است و می‌تواند حافظه افراد را درگیر خود کند. اغلب افرادی که اختلالات خواب و کم خوابی دارند با افزایش نرخ فراموشکاری رو به رو می‌شوند.

دچار پیرپوستی می‌شوید


اغلب متخصصان پوست درباره تاثیر خواب ناکافی روی پوست ابراز نگرانی کرده اند. مطالعات زیادی نشان داده است که خواب بی کیفیت مزمن با پیری پوست همراه است. پوست در حین خواب خود را تجدید می‌کند و برخی از اثرات استرس اکسیداتیو را در طول خواب ترمیم می‌کند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو