سیستم ایمنی بدن را با این توصیه‌ها تقویت کنید
18 مرداد 1399 ساعت: 11:5 توصیه می شود افرادی که به بیماری کرونا می‌شوند مقدار زیادی مایعات از قبیل آب و انواع آبمیوه مصرف کنند؛ زیرا مصرف زیاد مایعات باعث می‌شود تا انواع سموم موجود از بدن فرد بیمار خارج شده و بدن پاکسازی شود.

به گزارش سلامت به نقل از فارس، در دوران شیوع کرونا همه افراد به دنبال آن هستند تا بدانند چه مواد غذایی و خوراکی‌هایی را باید مصرف کنند تا بیمار نشوند. همچنین کسانی که به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و بهبود یافته اند به دنبال یافتن موادغذایی موثر برای تقویت سیستم ایمنی بدنشان در دوران نقاهت هستند. در این مطلب به مواد غذایی مفید برای تقویت سیستم ایمنی بدن در روزهای کرونایی اشاره شده است.
 

مصرف زیاد مایعات در روزهای کرونایی


توصیه می شود افرادی که به بیماری کرونا می‌شوند مقدار زیادی مایعات از قبیل آب و انواع آبمیوه مصرف کنند؛ زیرا مصرف زیاد مایعات باعث می‌شود تا انواع سموم موجود از بدن فرد بیمار خارج شده و بدن پاکسازی شود.

در روزهای کرونایی سوپ بخورید


سوپ از جمله غذا‌های مغذی است که مصرف آن همیشه به افراد بیمار توصیه می‌شود و بیماران کرونایی هم از این قائده مستثنی نیستند؛ زیرا موادی که در تهیه سوپ به کار می‌رود موادی سرشار از انواع ویتامین‌ها هستند که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند.
 
همچنین لازم به ذکر است که در غذای فرد بیمار در صورت حساسیت نداشتن به زنجبیل و زردچوبه بهتر است از این ادویه جات بیشتر استفاده شود؛ زیرا هردوی این‌ها دارای خاصیت ضد میکروبی و ضدالتهابی هستند که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود سریع‌تر بیمار می‌شوند.
 

مصرف ویتامین‌های C و A در روزهای کرونایی


ویتامین A و C به عنوان ویتامین‌های دفاعی در برابر هجوم انواع بیماری‌ها به سیستم ایمنی بدن هستند. ویتامین C دارای خاصیت آنتی اکسیدان است که مصرف روزانه آن به پیشگیری از بیماری و بهبود سریع‌تر بیماری کمک می‌کند. بهتر است روزانه مقدار زیادی از مواد غذایی که حاوی ویتامین C هستند در وعده غذایی فرد بیمار قرار گیرد.
 
همچنین مصرف ویتامین A در دوران بیماری به تقویت بدن در برابر بیماری‌ها و عوامل بیماری زا می‌پردازد و در نهایت موجب از بین رفتن بیماری و رسیدن به سلامت می‌شود. برای تامین این نوع از ویتامین‌ها در بدن مصرف روزانه سبزیجات و انواع میوه‌ها توصیه می‌شود.
 

استفاده از سیر و پیاز در روزهای کرونایی


سیر و پیاز منابع غنی از ویتامین C با خاصیت آنتی بیوتیک هستند و مصرف این دو به دلیل اینکه خاصیت ضد میکروبی دارند، راهی برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها به شمار می رود. مصرف سیر و پیاز در سم زدایی بدن بسیار موثر است. همچنین درمان تب، بیماری‌های تنفسی، سرماخوردگی و در نهایت تقویت سیستم ایمنی بدن از دیگر خواص سیر و پیاز محسوب می‌شوند.
 

استفاده از مواد غذایی غنی


افراد بیماری که در دوران نقاهت به سر می‌برند باید از منابع غذایی استفاده کنند که باعث تقویت بیشتر بدنشان شود تا فرد سریع‌تر سلامت خود را به دست بیاورد. پس در چنین شرایطی توصیه می‌شود افراد از مواد غذایی استفاده کنند که سرشار از ویتامین، پروتئین، روی، آهن، مواد نشاسته‌ای و...هستند.

 عسل


همانطور که می‌دانید یکی از علائم بیماری کرونا داشتن سرفه‌های خشک و شدید است. ترکیب آب و عسل به دلیل خاصیت ضد باکتریایی و آنتی کسیدانی شربت خوبی برای کاهش سرفه و بهبود آن محسوب می‌شود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو