از مصرف کرم دورچشم روی لب‌ها غافل نشوید
7 فروردین 1399 ساعت: 15:1شما می‌توانید برای هر ناحیه از صورت فرآورده‌ مخصوص همان ناحیه را استفاده کنید اما امروزه، در بازار لوازم آرایشی بهداشتی، محصولاتی نیز وجود دارند که هم برای لب‌ها مناسبند و هم دورچشم.
در علم زیبایی، راهکارها و ترفندهای بسیاری وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توان هم زندگی ساده‌تری را تجربه کرد و هم سلامتی صورت و موها را تضمین نمود. در میان ترفندهای موجود، به کارگیری کرم دورچشم روی لب‌ها، موضوعی است مورد توجه! در ادامه چرایی این موضوع را به شما توضیح خواهیم داد.

هنگامی‌که بحث آرایش به میان می‌آید، تمام فرآورد‌ه‌های آرایشی به یک منطق مشترک پاسخ می‌دهند و معمولاً هر فرآورده‌ای، دو تا سه قابلیت همزمان دارد. به عنوان مثال، رژلب را می‌توان به عنوان رژگونه روی گونه‌ها نیز استفاده کرد، به کمک خط‌چشم می‌توان ظاهر پُرتری به ابروها داد یا می‌توان برخی از سایه‌های چشم را روی لب‌ها نیز مالید. مشاهده می‌کنید که در دنیای آرایش، هر فرآورده‌ آرایشی قابلیت‌های متنوعی دارد.

اما زمانی‌که پای محصولات و فرآورده‌های مراقبتی پوست به میان می‌آید، بحث کاملا تغییر می‌کند. به عنوان مثال هیچ‌کس به شما توصیه نخواهد کرد که کرم مخصوص پاها را روی صورتتان بمالید! اما با این حال، کارشناسان پوست و زیبایی به تازگی یک راهکار جالب توجه را پیشنهاد می‌دهند و آن استعمال کرم دورچشم روی لب‌ها است.

اگر به خوبی به این ترفند بیاندیشید، درک خواهید کرد که خیلی هم بی‌راه نیست! زیرا پوست ناحیه اطراف چشم بی‌نهایت حساس، لطیف و آسیب‌پذیر است، دقیقاً مثل پوست لب‌ها. به همین دلیل این دو ناحیه از صورت اولین قسمت‌هایی هستند که دچار چین و چروک می‌شوند و نخستین نشانه‌های پیری پوست، نخست در همین دو ناحیه ظاهر می‌گردند.

مساله دیگری که درخصوص این دو ناحیه وجود دارد این است که پوست این قسمت‌ها اغلب اوقات به علت عدم وجود غده‌های چربی، خشک هستند. این غُدد به پوست صورت این امکان را می‌دهند تا همیشه مرطوب باقی بمانند.

کرم‌های دورچشم غنی از مواد مرطوب‌کننده، تقویت‌کننده،‌ حجم‌‌دهنده، نرم‌کننده و نیز ضدپیری پوست هستند. و این دقیقاً همان خواصی‌ست که برای لب‌ها نیز کاملاً مفید و کارآمد محسوب می‌شوند.

قطعاً شما می‌توانید برای هر ناحیه از صورت فرآورده‌ مخصوص همان ناحیه را استفاده کنید اما امروزه، در بازار لوازم آرایشی بهداشتی، محصولاتی نیز وجود دارند که هم برای لب‌ها مناسبند و هم دورچشم.

البته لازم به ذکر است که اغلب بانوان ذاتاً همیشه به‌دنبال این هستند که با یک تیر دو نشان بزنند و درنتیجه فرآورده‌هایی را انتخاب می‌کنند که قابلیت‌های چندگانه داشته باشند. خبر خوب این‌که متخصصان پوست نیز با این محصولات کاملاً‌ موافقند و به‌خصوص در مورد فوق، توصیه می‌کنند که یک قطره کوچک از کرم دورچشم را روی لب‌ها بمالید تا شاهد بهترین نتیجه ممکن باشید!

به گفته متخصصان پوست، کرم‌های دورچشم عموماً بسیار ملایم هستند و از آن‌جا که برای مراقبت از چشم‌ها طراحی شده‌اند، برای پوست هیچگونه خطری ندارند، بنابراین خانم‌های عزیز، اگر در آرزوی داشتن لب‌هایی باطراوت هستید و دلتان می‌خواهد که سریع به نتیجه برسید، از مصرف کرم دورچشم روی لب‌ها غافل نشوید!


ترجمه: عفت عباسیان
منبع: www.cosmopolitan.fr
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو