انتقال ویروس کرونا از راه هوا تایید شد
8 مرداد 1399 ساعت: 09:5سازمان جهانی بهداشت پس از نامه سرگشاده گروهی از دانشمندان تایید کرد که شواهدی درباره انتقال ویروس جدید کرونا از طریق هوا به دست آمده است.
 به گزارش رویترز ماریان وان کرکوف، سرپرست فنی بخش همه‌گیری کووید-۱۹ در سازمان جهانی بهداشت گفت: «ما درباره احتمال انتقال هواپخش به عنوان یکی از شیوه‌های سرایت کرونا بحث کرده‌ایم.» ۲۳۹ دانشمند از ۳۲ کشور در نامه‌ای سرگشاده به این سازمان مستقر در ژنو سوئیس که در مجله «بیماری‌های بالینی عفونی» منتشر شد به شواهدی اشاره کردند که به گفته آنها نشان می‌دهد ذرات میکروسکوپی ویروسی شناور در هوا درصورت استنشاق شدن به‌وسیله افراد می‌توانند آنها را آلوده کنند.

 این دانشمندان با اشاره به اینکه این ذرات کوچک‌تر خارج شده از دستگاه تنفسی می‌توانند مدتی در هوا باقی بمانند، از سازمان جهانی بهداشت خواستند دستورالعمل‌هایش را در این‌باره روزآمد کند.

بندتا آلگرانزی، سرپرست فنی گروه پیشگیری و کنترل عفونت در این سازمان گفت: «امکان انتقال ویروس از راه هوا در محیط‌های عمومی به‌خصوص در شرایط خاص در محیط‌های پرازدحام سربسته و بدون تهویه توصیف شده است و نمی‌توان آن را کنار گذاشت. برای متوقف کردن انتقال باید مجموعه‌ای فراگیر از اقدامات انجام شود. این اقدامات نه‌تنها شامل فاصله‌گیری جسمی بلکه شامل استفاده از ماسک به خصوص در جاهایی که فاصله‌گیری جسمی ممکن است و به خصوص برای کارکنان بهداشتی می‌شود.»
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو