آبریزش بینی و تهوع هم به فهرست علائم کرونا افزوده شد
8 مرداد 1399 ساعت: 09:5مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (CDC) گرفتگی بینی و آبریزش بینی، تهوع و اسهال را به فهرست نشانه‌های بالقوه عفونت با ویروس جدید کرونا افزود.
 به گزارش یو‌اس‌‌تودی، CDC قبلا علائمی از جمله لرز، تب، درد عضلانی، سردرد، گلودرد و از دست رفتن جدید حس چشایی یا بویایی را برای عفونت با ویروس کرونا فهرست کرده بود. اکنون با اضافه شدن این علائم این فهرست شامل ۱۱ علامت می‌شود. افزوده شدن این علائم در حالی صورت می‌گیرد که پزشکان شناخت بیشتری از بیماری کووید-۱۹ به دست می‌آورند و مراقبت از بیماران دچار شکل شدید بیماری بهتر شده است. 

با این حال CDC هنوز علائم پوستی به صورت ضایعات ارغوانی‌رنگ در انگشتان پاهای بیماران (پای کووید) را به فهرست علائم اضافه نکرده است. علائم کووید-۱۹ از ۲ تا ۱۴ روز پس از عفونت با ویروس کرونا و در اغلب موارد در حدود ۴ تا ۵ روز پس از عفونت بروز می‌کند. افرادی که دچار کووید-۱۹ می‌شوند طیف گسترده‌ای از علائم را گزارش می‌کنند و در برخی از بیماران این علائم برای هفته‌ها و حتی ماه‌ها ادامه می‌یابد.

 افراد دچار کووید-۱۹ ممکن است 1 یا 2 روز پیش از ظهور علائم بیشترین واگیری را داشته باشند. افراد سالمند و افراد دچار بیماری‌های زمینه‌ای شدید مانند بیماری قلبی یا ریوی و دیابت ظاهرا در معرض خطر بالاتر دچار شدن به عوارض وخیم‌تر ناشی از بیماری کووید-۱۹ هستند.
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو