چرا ابتلا مجدد به کروناویروس ممکن است باعث بیماری وخیم‌تر شود؟
7 مرداد 1399 ساعت: 18:5گرچه تصور می‌شد که پس از ابتلا به بیماری کووید19 بدن نسبت به ویروس کرونا ایمنی پیدا می‌کند اما محققان دریافتند که امکان ابتلا مجدد به بیماری وجود دارد و حتی احتمال وخامت بیماری دور از انتظار نیست.


یکی از مسائل مربوط با کروناویروس امکان ایمنی بدن در برابر ویروس است. اما محققان به‌تازگی اعلام کردند که در این حالت، بیماری با علائم شدیدتر بروز پیدا می‌کند.

 

با توجه به مطالعه جدیدی که در نشریه علمی BMJ Global Health منتشر شد، برخی افراد پس از ابتلا به بیماری کووید19، دوباره آلوده به ویروس می‌شوند و علائم بسیار شدیدتر از دفعه اول ظاهر می‌شود. این وضعیت به‌خصوص در ایتالیا که بیشتر مبتلایان را سالمندان تشکیل می‌دهد، دیده شد.


محققان با بررسی وضعیت مبتلایان به این نتیجه رسیدند که پس از یکبار ابتلا به کروناویروس، آنتی‌کورهایی که در بدن تولیده شده‌است عملکرد توقف فعالیت ویروس را ایجاد نمی‌کنند بلکه برعکس  به‌عنوان شتاب‌دهنده  فعالیت ویروس عمل می‌کند. 


این وضعیت در مورد ویروس‌های مرس و سارس نیز که شباهت زیادی با کروناویروس دارند، صدق می‌کند و آنتی‌کورهای تولیدشده پس از آلودگی به این ویروس‌ها نیز قدرت محافظت در برابر آلودگی مجدد نخواهندداشت.


مترجم: مریم سادات کاظمی

منبع:Top Santé.fr

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو