هشدار درباره رژیم‌های غذایی شدید
3 مرداد 1399 ساعت: 16:5رژیم‌های غذایی شدید شاید در مقطعی کوتاه منجر به کاهش وزن شوند، اما در بلند مدت زمینه ساز مشکلات شدید سلامتی می‌شوند.
به گزارش سلامت، این روز‌ها رژیم‌های غذایی بسیار سنگینی رایج شده اند که فرد را مکلف می‌کنند ساعت‌هایی طولانی به خود محرومیت غذایی بدهد و پس از بازگشت به حالت عادی نیز خوراکی‌های بسیار ضعیف و غیر مقوی مصرف کنند.

رژیم‌های غذایی شدید شاید در مقطعی کوتاه منجر به کاهش وزن شوند، اما در بلند مدت زمینه ساز مشکلات شدید سلامتی می‌شوند.

رژیم‌های غذایی استاندارد نیاز به کالری استاندارد و انواع ویتامین‌ها و مواد مغذی دارند. اما رژیم‌های غذایی جدید شامل قطع گروه‌های غذایی، قطع مصرف مکمل‌ها و خوردن میوه و سبزیجات بسیار کم کالری است. کاهش شدید حجم وعده‌های غذایی روزانه به طور موثر می‌تواند به کاهش وزن اضافی کمک کند. همچنین بدن را از ویتامین‌ها و مواد مغذی اساسی محروم می‌کند که در نهایت می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی شود.

مردم نتایج کاهش سریع وزن را می‌بینند و تصور می‌کنند محرومیت‌های غذایی شدید نتایجی بسیار مثبت خواهد داشت. با این حال این نوع کاهش وزن با مشکلاتی جدی همراه است. افرادی که رژیم غذایی کاهش دارند معمولاً چربی را به همراه حجم عضله از دست می‌دهند، زیرا پروتئین کافی دریافت نمی‌کنند.

هشدار درباره رژیم‌های غذایی شدید

یک برنامه کاهش وزن سالم باید با هدف افزایش سطح عضلات و کاهش چربی بدن همراه باشد. در رژیم‌های غذایی سالم باید بخشی از پروتئین را در وعده‌های اصلی غذایی بخورید و تمرینات مقاومت بیشتری را انجام دهید تا به بدن دلخواه خود برسید اگر شما نیز در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با رژیم‌های غذایی سخت و سنگین همراه با محرومیت‌های طولانی مواجهید، بهتر است خوب فکر کنید و تحت تاثیر قرار نگیرید.
باشگاه خبرنگاران جوان
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو