توصیه‌هایی به مادران شیرده مبتلا به کووید-۱۹
3 مرداد 1399 ساعت: 13:5محققان بر این باروند درصورتی که مادران شیرده مبتلا به کووید-۱۹ اقدامات احتیاطی را در نظر داشته باشند، می‌توانند نوزاد خود را با شیر تغذیه کنند.

به گزارش سلامت، نتایج یک تحقیق در آمریکا نشان می‌دهد مادران مبتلا به کووید-۱۹ حتی در صورت تغذیه نوزاد با شیر و حضور در یک اتاق مشترک این بیماری را به نوزاد خود منتقل نمی‌کنند. اگرچه لازم است چند اقدام احتیاطی را در نظر داشته باشند.

در این بررسی مشخص شد از ۱۲۰ نوزاد متولد شده از مادران مبتلا به کووید-۱۹ هیچ یک از آنان حین تولد یا دو هفته پس از آن به این بیماری مبتلا نشده‌اند این درحالیست که این نوزادان با شیر مادر خود تغذیه شده و با آنان تماس داشته‌اند.

به گفته محققان، این مادران اقدامات احتیاطی برای پیشگیری از انتقال ویروس به نوزاد همچون استفاده از ماسک و شست وشوی مرتب دست‌ها پیش از اقدام به شیردهی را در نظر داشته‌اند.

محققان آمریکایی اظهار کردند: «امیدواریم نتایج بررسی انجام شده مادران مبتلا به بیماری کووید-۱۹ را مطمئن سازد که احتمال انتقال ویروس از آنان به نوزاد بسیار ضعیف است.»

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، با این وجود محققان تاکید کردند که نتایج این مطالعه بر اساس بررسی روی تعداد محدودی مادر شیرده مبتلا به کووید-۱۹ انجام گرفته و لازم است تحقیقات گسترده تری در این زمینه انجام شود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو