ترفندی که احساسات منفی دوران خانه نشینی کرونایی را از شما دور می‌کند
29 تیر 1399 ساعت: 19:4بر اساس نتایج تحقیقات جدید، ۴۵ دقیقه حرکات ورزشی شدید طی همه‌گیری کرونا احساسات منفی دانشجویان کالج چین که به‌عنوان نمونه تحقیقاتی در این تحقیق بررسی‌شده بودند را کاهش داد.

به گزارش سلامت، اقدامات سختگیرانه فاصله اجتماعی ایجادشده طی همه‌گیری، زندگی روزمره شهروندان سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داده است. باوجود تاثیر این مورد بر سلامت روان، تحقیقات کمی در مورد عوامل کاهش‌دهنده که ممکن است فشار روانی را کاهش دهد، ارائه‌شده است.

در یک مطالعه طولی که توسط یائو ژانگ و همکاران وی انجام‌شده، سلامت روان دانشجویان کالج قرنطینه شده در اوج همه‌گیری کروناویروس و تاثیرات کاهش‌دهنده ورزش بر آن موردبررسی قرار گرفت.


این مطالعه شامل ۶۶ دانشجوی کالج چینی بود که طی شیوع بیماری برای رعایت مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی در خانه باقی ماندند. دانشجویان سه نظرسنجی آنلاین را در فواصل تقریبا دوهفته‌ای در تاریخ ۱۹ فوریه ۲۰۲۰، پنجم مارس ۲۰۲۰ و ۲۰ مارس ۲۰۲۰ انجام دادند. در این مدت، همه‌گیری به‌شدت افزایش یافت و به‌طور پیوسته در چین به اوج خود رسید. طی مطالعه هیچ‌یک از افراد به کووید- ۱۹ مبتلا نشدند.

از دانشجویان خواسته‌شده بود میزان ورزش در دو هفته گذشته بر اساس فعالیت بدنی سبک، فعالیت بدنی متوسط و فعالیت بدنی شدید و مدت زمان صرف شده برای انجام هر نوع تمرین را اعلام کنند.

آزمودنی‌ها همچنین کیفیت خواب خود را گزارش کردند و با استفاده از مقیاس استرس افسردگی و اضطراب (DASS)، احساسات منفی آنان طی هفته گذشته بررسی شد. پرخاشگری نیز بر اساس پرسشنامه دیگری با گزینه‌های سنجش خصومت، عصبانیت، پرخاشگری کلامی و پرخاشگری جسمی مورد ارزیابی قرار گرفت.

نتایج نشان داد که تقریبا ۸۵ درصد افراد نگرانی‌های کووید-۱۹ را گزارش کردند و ۴۲ درصد نیز کاهش کیفیت خواب را اعلام کردند. با افزایش تعداد مرگ‌ومیر‌های محلی کووید-۱۹، کیفیت خواب شرکت‌کنندگان کاهش یافت، در این مدت پرخاشگری نیز کاهش یافت و کاهش پرخاشگری نشانگر این واقعیت است که مردم دریافتند زندگی شکننده است و هرلحظه را گرامی دانستند.

وقتی صحبت از فعالیت بدنی شد، محققان با توجه به‌شدت فعالیت‌های گزارش‌شده از آن‌ها به نام مقادیر MET استفاده کردند. به‌طور متوسط ، شرکت‌کنندگان ۳۵۵ MET فعالیت بدنی شدید در هفته انجام می‌دادند.

ترفندی که احساسات منفی دوران خانه نشینی کرونایی را از شما دور می‌کند

فعالیت بدنی مربوط به نمرات پایین DASS، کاهش احساسات منفی و کاهش افسردگی بود. جالب است که تجزیه‌وتحلیل بیشتر به یک نقطه خوب اشاره داشت که فعالیت بدنی باعث ایجاد مزایای محافظتی می‌شود.

منحنی میزان واکنش بین فعالیت بدنی و احساسات منفی نشان داد که ورزش بیش‌ازحد و بسیار کم احساسات منفی را بدتر می‌کند. محققان گفتند: مقدار مناسب فعالیت برای به حداقل رساندن احساسات منفی هنگامی اتفاق می‌افتد که فعالیت بدنی هفتگی در حدود ۲۵۰۰ MET، مربوط به ۱۰۸ دقیقه فعالیت سبک، ۸۰ دقیقه فعالیت متوسط یا ۴۵ دقیقه فعالیت بدنی شدید باشد.

این مقدار توصیه‌شده فعالیت ورزشی بیشتر از مطالعات قبلی است که ۶۰ دقیقه فعالیت بدنی روزانه با شدت متوسط را پیشنهاد کرده بود.

محققان تاکید کردند که در این دوره دشوار، افراد برای کاهش فشار روانی و احساسات منفی ناشی از بیماری همه‌گیر نیاز به فعالیت بدنی بیشتری دارند.ایسنا
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو