سرنوشت واکسن کرونا ممکن است در تابستان معین شود
23 تیر 1399 ساعت: 19:4افرادی در 6 قاره از هم اکنون واکسن‌های نامزد شده برای کرونا را دریافت کرده‌اند و با شروع بررسی‌ها بزرگتر مسابقه برای ساخت واکسنی برای کووید-۱۹ به دور نهایی‌اش در تابستان وارد می‌شود.
به گزارش سلامت به نقل از همشهری آنلاین پژوهشگران چینی و بریتانیایی از قبل آزمایش واکسن‌هایشان را از مرزهایشان فراتر برده‌اند، و در حال آزمایش واکسن‌های بالقوه‌شان در کشورهای دیگر مانند برزیل و امارات هستند، چرا که شمار عفونت‌های جدید در کشورهای خودشان کمتر از آن حدی است که بتوان کارآیی واکسن در آنها آزمایش است. 

آمریکا اکنون آماده انجام بزرگترین کارآزمایی‌های برای واکسن کرونا می‌شود، ۳۰۰۰۰ نفر یک واکسن کرونای تولید شده با حمایت دولت را در ماه ژوئیه (تیر ماه) را دریافت خواهند کرد و یک ماه بعد ۳۰۰۰۰ نفر دیگر واکسن بریتانیایی را دریافت خواهند کرد.

این افراد دریافت‌کننده واکسن احتمالا میان آمریکاییان و داوطلبانی از کشورهای دیگر مانند برزیل و آفریقای جنوبی تقسیم خواهند شد.

کارشناسان می‌گویند به دست آمدن موفقیت‌های متعدد در بخش‌های متعدد جهان برای این واکسن‌ها ضروری است.

کارشناسان واکسن می‌گویند زمان آن فرا رسیده است که انتظارات عمومی در این مورد را تنظیم کرد. بسیاری از دانشمندان می‌گویند انتظار ندارند که واکسن کرونا به اندازه واکسن‌های دیگری مانند واکسن سرخک موثر باشد.

از طرف دیگر باید در نظر داشت که روند تولید و توزیع واکسن زمان‌بر است و در ابتدا برخی از افراد پرخطر مانند کارکنان بخش‌های ضروری واکسن را دریافت می‌کنند و بقیه افراد در صفی طولانی به انتظار بمانند. واکسن‌ها به بدن آموزش می‌دهند میکروب مهاجم را به سرعت شناسایی و با آن مقابله کند. حدود ۱۵ واکسن تجربی کووید-۱۹ در مراحل گوناگون بررسی‌های انسانی در سراسر جهان هستند.

با وجود اینکه تضمینی وجود ندارد که هیچکدام از واکسن‌ها در نهایت تایید شوند- اما پیش بردن 3 نوع متفاوت واکسن به مراحل نهایی احتمال موفقیت را بیشتر می‌کند، به خصوص که دانشمندان نمی‌دانند واکنش ایمنی به این واکسن‌ها چقدر قوی خواهد بود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو